Tilburg'da İşverenler Vergi ve Sigorta Konusunda Bilgilendirildi

Hollanda Türk Girişimci Dernekleri Platformu (TNOP) çatısı altında bulunan Tilburg Merkezli Türk Yatırımcılar Derneği Tilburg’un (TOTİL) düzenlediği etkinlikte işverenler, vergi ve sigorta konusunda bilgilendirildi...


  • Kayıt: 09.02.2024 19:17:50 Güncelleme: 09.02.2024 22:05:18

Tilburg'da İşverenler Vergi ve Sigorta Konusunda Bilgilendirildi

TOTİL Başkanı Eyüp Gülnar davetlilere hitaben konuşmasında bu tür toplantıların sıklıkla yapılacağını ve işverenleri ilgilendiren konularda, işin erbabı deneyimli uzmanlarla işverenlerin bilgilendirileceklerini söyledi.

Vergi uzmanı Ahmet Beyaztaş ve sigorta uzmanı Nafi Keleş’in konuşmacı olarak katıldığı etkinliğe Rotterdam Başkonsolosluğu Ticari Ataşeşi Veysel Parlak, Hollanda Türk İşadamları Derneği (HOTİAD) Başkan Vekili Faruk Halıcı, TNOP ve TOTİL üyeleri katıldı.

Girişimcilik Bir Düşünce Biçimidir

HOTİAD Başkan Vekili Faruk Halıcı, günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte yatırım yapmak için büyük sermayelere gerek olmadığını ifade etti. Büyük balığın küçük balığı yutmaması için birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan Halıcı, “Girişimcilik bir düşünce biçimidir” dedi.

Gençlerin Fikirlerine Değer Vermeliyiz

Avukat Cem Cakır, “Özellikle gençlerimize meslek seçiminde baskı yapılamaması lazım. Doktor ol, mühendis ol, avukat ol demek ve yönlendirmek yanlış. Belki o genç o meslekleri sevmiyor kafasında başka planlar var. İnsan sevmediği işte başarılı olamaz. O yüzden gençlerin fikirlerine değer vermek zorundayız” dedi.

Artan Vergi Yükü İşverenleri Zorluyor

Vergi Uzmanı Ahmet Beyaztaş 2024 yılında işverenleri ilgilendiren değişiklikler konusunda hazırladığı görsellerle artan vergi yükünü, rakamlarla ortaya koydu. Hemen hemen her vergi paketinde oranların işverenler aleyhine değiştiğini belirten Beyaztaş, yoğun ilgi gördü.

Sigorta Konusunda Bilgilendirme

25 yıllık tecrübesi ile BM Sigortam ortağı Nafi Keleş de işyeri, ev, araç, personel sigortaları konusunda görsellerle yaptığı sunumda en çok ev ve iş yerlerinde çıkan yangınlar sonucu sigortalının ve sigorta şirketlerinin neden karşı karşıya geldiği konularına ağırlık verdi. Keleş de sunumun sonunda sigorta konusunda onlarca soruyu cevaplamak zorunda kaldı.

TOTİL'in Muhteşem Dönüşü

T.C. Rotterdam Ticari Ataşesi Veysel Parlak, TOTİL’e davetleri için teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “Bu tür bilgilendirme akşamlarını çok faydalı olduğunu sorulan sorulardan ve gösterilen ilgiden görüyoruz. Başkan Eyüp Gülnar nezdinde TOTİL yönetimini tebrik ediyorum” dedi.

Davetlilerin karşılıklı sohbetleri ve tanışmalarıyla planlanan süreden daha fazla süren akşamın finali hediye çekilişi ile son buldu.