Hollanda’da T.C Başkonsolosluklarında 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü Etkinlikleri

Hollanda'da üç ayrı bölgede, Türkiye'nin Deventer, Amsterdam ve Rotterdam başkonsoloslukları tarafından "15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü" etkinliği düzenlendi.
Sivil toplum kuruluşları yetkililerinin katıldığı etkinlikte, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı ve Kur'an-ı Kerim okundu.

Türkiye'nin Deventer Başkonsolosu Zafer Ateş, etkinlikte yaptığı konuşmada, "O gece darbecilerin gösterdikleri vahşet ve hıyaneti tanımlayacak uygun kelimeleri bulmak imkansızdır. Bu darbe girişimi TürkiyeCumhuriyetinin en kanlı terör eylemidir." dedi.


Türkiye'nin Amsterdam Başkonsolosu Tolga Orkun da FETÖ'nün, PKK ve DEAŞ gibi "eli kanlı ve kalleş terör örgütü" olduğunu belirterek, "Dostlarımızın bu terör örgütünü çok iyi anlaması gerekiyor. 
Bu yapılan öylesine bir darbe değil, tarihte eşi benzeri olmayan hem orduya hem de devlete yapılan ve Türkiye'yi parçalamayı hedefleyen darbe girişimi olmuştur. Bunları hiç affetmeyeceğiz." ifadelerini kullandı.
Rotterdam Başkonsolosu Sadin Ayyıldız ise geçen sene yapılan hain saldırıda şehit olanlara Allah'tan rahmet, gazi olanlara şifalar diledi.

Etkinlikte, Anadolu Ajansı (AA) muhabirleri tarafından 15 Temmuz gecesi çekilen fotoğraflar sergilendi.

Etkinlikler, yapılan dualarla son buldu.

Amsterdam,Rotterdam,Deventer

Reklam