Askeri kamyonu mutfağa çevirdiler

Türkiye Aşçılar Milli Takım Direktörü Zengin ve ortağı, 20 bin liraya aldıkları askeri araca 150 bin lira masraf ederek bir "lezzet kamyonu" oluşturdu.

Türkiye Aşçılar Milli Takım Direktörü Emrah Köksal Zengin ve bir arkadaşı, 20 bin liraya aldıkları askeri kamyona 150 bin lira harcayarak yemek kamyonuna dönüştürdü.

Emrah Köksal Zengin ve turizmci arkadaşı Ümit Bahadır, Kuşadası'nda yol kenarında üzerinde satılık yazan 1973 model Mercedes çift kabinli ünimogu görünce araçla ilgilenmeye başladı.

Kamyonu alarak hobi amaçlı modifiye etmeyi hayal eden iki arkadaş, daha sonra kendi meslekleriyle de ilişki kurarak aracı bir lezzet kamyonuna dönüştürmeye karar verdi.

Zengin ve Bahadır, logosunda kendi fotoğraflarının bulunduğu ve "Kaptan Gastro" adını verdikleri araca 150 bin lira harcayarak farklı bir görünüme kavuşturdu.

Kamyonun birçok parçasını değiştiren ve içine tam donanımlı bir mutfak kuran iki arkadaş, tüm yemeklerin yapılabildiği kamyonla ülke genelinde tura çıktı.

Kamyonda gıda satışının yasal olarak mümkün olmaması nedeniyle ancak festivallere katılabilen ikili, kısa sürede vatandaşların ilgi odağı oldu.

Zengin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu tip kamyonlarda farkı lezzetlerin yapıldığını belirten Zengin, yasal düzenleme yapılması durumunda Türkiye gastronomisi açısından da önemli bir adım olacağını ifade etti.

Zengin, gelecekte kamyonuyla sadece ülke genelini değil yurt dışında da lezzet turları düzenlemeyi hedeflediğini kaydetti. 

 

Reklam