BİZİMLE İLETIŞİME GEÇİN

info@platformdergisi.com

 
PvdA, Münire Manisa’yı düşük profilini ileri sürerek  aday göstermedi

 

15 Mart genel seçiminde büyük oy kayıbına uğrayan PvdA kendini yenilemeyemi çalışıyor.

 

 

 

 


 


 

Amsterdamlı Türkler ve Türk medyası tarafından büyük eleştiri alan Münire Manisa profili düşük diye aday gösterilmedi.

 

 

Parti üst yönetimiyle sıkı ilişkisini geliştiren Manisa, bütün uğraşlarına rağmen parti aday göstermedi.

 

Partinin daha uygun profilli aday istiyoruz açıklamasıyla  aday gösterilmeyen Münire Manisa, aday gösterilmeyince sosyal medya hesabından PvdA’dan ayrıldığını duyurdu.


Konuyla alakalı Türk politikacılar yaptıkları açıklamada, Selçuk Öztürk ve Tunahan Kuzu’nun PvdA’dan ayrılış nedenleri ile bunun bir birine karıştırılmaması gerektiğini belirterek PvdA kendini göçmenlere yönelik yenileme aşamasında büyük ihtimalle ve düşük profilli göçmen politikacıları partiden temizlemeye çalışıyorlar.


Münire Manisa'yı Eşcinselleri Koruma Derneğine seçilmeside kurtarmadı

 


 

Manisa; COC yönetiminde görev almaktan gurur duyuyorum diye  ifade etmesi büyük tepki çekmişti.


Amsterdam-West PvdA’lı meclis üyesi   Münire Manisa, Amsterdam ve çevresindeki eşcinsellerin haklarını savunan, onlara aktiviteler organize eden ,buluşma yerleri ayarlayan ve eşcinselliği teşvik eden bir kuruluş olan COC yönetim kurulu üyesi.


Seçmenleri tarafından Sosyal medya üzerinden Münire Manisa’ya çok sayıda tepki gelmişti.


Amsterdamlı Türkler; Amsterdam’da PvdA’nın fazla şansı kalmadı.Özellikle Münire Manisa’nın meclis üyesi olduğu Amsterdam - west bölgesinde DENK partisi yüzde 20 oranında oy aldı.Gelecek sene yapılacak seçimlerde Münire Manisa’nın seçilme şansı neredeyse yok.Amsterdamlı Türkler desteğini Manisa’dan çekmiş durumda.Dolayısıyla Münire Manisa kendini gündemde tutmak ve parti bünyesinde farklı görevlere gelmek maksadıyla bu tür girişimlere yöneldiğini belirtmişlerdi.Ama COC'de Münire Manisa'yı kurtarmadı.


COC Yönetim Kurulu Üyesi Münire Manisa sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada “Evet, COC yönetimine seçildim. Evet, Müslümanım. Müslüman olmaktan ve COC yönetiminde görev almaktan gurur duyuyorum diye açıklama yapmıştı..


Amsterdam / Tarık OKAN

Reklam