BİZİMLE İLETIŞİME GEÇİN

info@platformdergisi.com

 
T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Arısoy; Hedefimiz, Hollandalı Turist sayısında eski potansiyele ulaşmak

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ömer Arısoy Amsterdam Müsiad'ın Hollanda Türkiye Kültür ilişkileri temalı kahvaltıda Hollanda'daki çok sayıda STK temsilcileriyle bir araya geldi.

 

 

 

Amsterdam MÜSİAD tarafından düzenlenen kahvaltı programına  Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ömer Arısoy ve heyeti,  Amsterdam Başkonsolosu Tolga Orkun, İlk Türk vali yardımcısı Adnan Tekin, Hollanda'daki Türk turizm temsilcileri,  siyasetçiler, STK temsilcileri ve basın katıldı.

 

 

Amsterdam Müsiad başkanı Ümit Akbulut yaptığı kısa açılış konuşmasında, Hollanda ile Türkiye arasında buzların erimesi bizleri sevindirmekte.Türkiye ile Hollanda arasındaki sıkıntı bizi üzer.Hollanda'da 1.000 civarında stk ve 20 bini aşkın Türk  işyeri mevcut. Tatile giden Hollandalıların yüzde onu Türkiye'ye gitmekte. Çok sayıda Hollandalı ve Türkiye kökenlilere iş vermekteyiz dedi.

 

 

Amsterdam Başkonsolosu Tolga Orkun,Hollanda'dan Türkiye'ye çok sayıda Turist gitmekte.Türkiye ile Hollanda arasındaki ilişkiler çok eskiye dayanmakta. Çok güclü ekonomik ilişkilerimiz mevcut.Bu sene daha fazla Turistin gideceğini düşünüyorum.

 

 


Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ömer Arısoy, daha  önce 1 milyon 300 bin Hollandalıyı misafir etmiştik.2017 yılında 800 bin cıvarında Hollandalı Turist ziyaret etti. 2018’de 1 milyon 300 bin  rakamlarına ulaşmayı hedefliyoruz. Hollanda Türkiye turizminde önemli bir yere sahip.  2018’de çok daha iyi olacak.Almanya'dan 3.5 milyon Turist gelmekte.Hedef, Turismde ilk 3 içinde yer almak. 2020 yılına kadar kayıp olan turizm potansiyelini geri almak istiyoruz dedi.

 

 

 

Program katılımcıların sorularına verilen cevaplarla sona erdi.

 

 


Amsterdam / Furkan Turgut

Reklam