DENK Partisi'nden Ahmet Yıldırım: "Seçilirsem yoksulluk, konut krizi, sağlık sorunları ve esnafların sorunlarını çözeceğim

Hollanda'da 22 Kasım'da yapılacak parlamento seçimleri öncesinde, DENK Partisi'nin Milletvekili adaylarından Ahmet Yıldırım, adaylığı süreci ve yapacağı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Yıldırım, seçilmesi halinde öncelikli olarak yoksulluk, konut krizi, sağlık sorunları ve esnafların sorunlarını çözeceğini söyledi...


  • Kayıt: 20.11.2023 19:03:17 Güncelleme: 20.11.2023 19:03:17

DENK Partisi'nden Ahmet Yıldırım: "Seçilirsem yoksulluk, konut krizi, sağlık sorunları ve esnafların sorunlarını çözeceğim

Yıldırım, "Avrupa'nın en zengin ülkelerinden biri olan Hollanda'da, bir milyona yakın insan yoksullukla mücadele ediyor. Hükümet bu alandaki sorunların çözümü için 2 milyar avro ayırıyor. Biz bu rakamı sorunun çözümüne dönük bir hale getireceğiz ve acil bir eylem planı başlatacağız" dedi.

Konut krizi konusunda ise Yıldırım, "350 bin konuta ihtiyaç olan bir ülke hâline getirdiler Hollanda'yı. Amsterdam'da on binlerce konutun boş olduğuna dair bir anket bilgisi paylaşıldı. Bu Hollanda genelinde üç aşağı beş yukarı aynıdır. Yani buradaki sorunun temeline inerek çözeceğiz" ifadelerini kullandı.

Sağlık sorunları konusunda da Yıldırım, "Sağlık çok pahalı oldu Hollanda'da. İnsanlar hasta olmasına rağmen doktora ve özellikle hastaneye gitmekten korkuyorlar. Çünkü daha doktordan eve gelmeden eigenrisico denilen bir fatura postadan içeri atılıyor. Acil vakalarda bile bekleme süresi 3-5 ayı buluyor" dedi.

Esnafların sorunlarına da değinen Yıldırım, "Koronadan etkilenen binlerce küçük ve orta ölçekli esnaflar zor durumda. Ticaretin bel kemiğini oluşturan bu kesimin vergiler ve geri ödemek zorunda oldukları ödemeler yüzünden iflas ve kepenk kapatmayla karşı karşıyalar" dedi.

Seçimlerin önemine de vurgu yapan Yıldırım, "Bu seçim de her seçim gibi büyük bir öneme haiz. Bunun bilincinde olarak sandığa gitmeli, oy vermeliyiz" ifadelerini kullandı.