Stephan van Baarle: Seçmen DENK Partisi ile yola devam dedi!


  • Kayıt: 23.11.2023 20:22:15 Güncelleme: 23.11.2023 20:22:15

Stephan van Baarle: Seçmen DENK Partisi ile yola devam dedi!

Denk Partisi lideri Stephan van Baarle, 22 Kasım'da gerçekleşen Hollanda Parlamento seçimlerinin sonuçlarını değerlendirdi. Van Baarle, partisinin üç milletvekili ile Parlamento'da güçlü bir şekilde temsil edilmeye devam edeceğini belirterek, "Seçmenimiz, ırkçılık ve İslam düşmanlığına karşı mücadele devam çağrısında bulundu; çocuklarımızı LGBT aktivizmine karşı korumamızı istedi; adil ve mazlumunun yanında duran bir dış politika izlememizi talep etti; hayat pahalılığı ve konut sorununa çözüm bulmamızı istedi. Biz de bu çağrılara kulak verdik ve seçmenimizin güvenini kazandık" dedi.

Van Baarle, aşırı sağcı PVV'nin sandıktan birinci çıkmasına da tepki gösterdi

"Geert Wilders'in partisi PVV'nin sandıktan birinci çıkması ülkede yaşayan bir milyonu aşkın Müslüman için bir felakettir. Hollanda'daki Müslümanların anayasal hakları ellerinden alınmak istenmektedir. DENK bir milyon Müslümanın haklarını korumak için kalkan olacaktır ve Geert Wilders'ın nefret söylemine karşı her daim mücadelesini sürdürecektir" ifadelerini kullandı.

Van Baarle, DENK Partisi'nin gelecek dönemdeki hedeflerine ilişkin olarak da şunları söyledi: "Irkçılığa, ayrımcılığa ve İslam düşmanlığına karşı var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Adil ve kucaklayıcı bir Hollanda için mücadelemizi sürdüreceğiz."

Lahey / Furkan TURGUT