MGT Amsterdam West'in Binası Belediye Tarafından Boşaltılıyor

Amsterdam'da faaliyet gösteren gençlik derneği ve sosyal hizmet kuruluşu olan MGT Amsterdam West, mevcut bulunduğu binanın sözleşmesinin belediye tarafından uzatılmaması nedeniyle, 27 Kasım 2023 tarihinde binayı boşaltmak zorunda kalacak...


  • Kayıt: 26.11.2023 10:15:14 Güncelleme: 26.11.2023 10:25:45

MGT Amsterdam West'in Binası Belediye Tarafından Boşaltılıyor

MGT Amsterdam West Yönetimi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, son haftalarda bu karara karşı hukuki mücadelelerini sürdürdüklerini ancak ne yazık ki, bugün açıklanan mahkeme kararına göre önümüzdeki pazartesi günü binayı boşaltmak zorunda kaldıklarını belirtti.

MGT Amsterdam West Yönetimi, bu nedenle, bu hafta sonu eşyaları taşımak durumunda olduklarını ve cumartesi itibariyle teşkilatlarını ziyaretçilere kapatacaklarını duyurdu. Önümüzdeki günlerde uygun bir bina bulma çalışmalarına devam edeceklerini belirten MGT Amsterdam West Yönetimi, son güncellemeler için takip edilmeye devam edilmesini istedi.

MGT Amsterdam West'in binasını boşaltması, Amsterdam'da ki Türk toplumunun önemli bir kuruluşunun faaliyetlerine sekteye uğratması açısından çok olumsuz bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

MGT Amsterdam West, Amsterdam'da yaşayan Türk toplumunun önemli bir parçası olan bir kuruluştur. Kuruluş, gençlere yönelik eğitim, kültür ve sosyal hizmet faaliyetleri yürütmektedir. MGT Amsterdam West'in binasının boşaltılması, Amsterdam'da yaşayan Türk toplumu için önemli bir kayıp olarak değerlendiriliyor.

Amsterdam / Tarık OKAN