Groenlinks adayları görücüye çıktı

Hollanda'da 18 mart 2015 tarihinde yapılacak olan 'Provincie' (Eyalet) ve 'Waterschappen' (Sular Dairesi Birliği) seçimlerine hazırlanan GreonLinks (GL) Siyasi Partisinin Türk kökenli adayları Rotterdam Meram Restaurantta yapılan toplantıda basına tanıtıldı.


  • Kayıt: 02.02.2015 11:30:00 Güncelleme: 02.02.2015 11:30:00

Hollanda'da 18 mart 2015 tarihinde yapılacak olan 'Provincie' (Eyalet) ve 'Waterschappen' (Sular Dairesi Birliği) seçimlerine hazırlanan GreonLinks (GL) Siyasi Partisinin Türk kökenli adayları Rotterdam Meram Restaurantta yapılan toplantıda basına tanıtıldı.

 

Huri Şahin (GL) Yeşil Sol Partisi Zuid Holland/Zoetermeer) 1. sıra, Dilek Odabaşı (GL) Yeşil Sol Partisi Noord Braband /Waalwijk) 4. sıra, Sevda Bali (GL) Yeşil Sol Partisi Gelderland /Doetinchem) 26. sıra, Ali Yenice (GL) Yeşil Sol Partisi Noord Braband /Tilburg) 25.sıra adaylarının basına tanıtıldığı toplantıya eski Avrupa Parlamentosu Milletvekili Adayı Güliz Tomruk, Gorinchem Belediye Meclis Üyesi İlhan Tekin, Delft Belediye Meclis Üyesi Sinan Özkaya, Delfshaven/Rotterdam eski Belediye Meclis Üyesi Burhan Koçak, Zaanstad eski Belediye Meclis Üyesi Sevinç Kük, Yeşil Sol (GL) Kampanya görevlisi Şenay Tosun ve Sular Dairesi Birliği, GroenLinks/De Waterschapspartij Water Natuurlijk liste başı Antoin Deul'den oluşan Yeşil Sol'un ağır topları gelerek destek verdiler.

 

YEŞİL DOĞA, TEMİZ ENERJİ


Adayların tek tek kendilerini tanıtmasından sonra söz alan Yeşil Sol (GL) Siyasi Partisinin Güney Hollanda liste başı Huri Şahin; "Arkadaşlarımla birlikte daha çok yeşil alan, temiz enerji, yaşanır bir doğa, işsizlik, yoksulluk, çevre kirliliği, gereksiz tasarruf, aşırı vergi ile mücadele için geliyoruz. Yeşil Sol olarak Hollanda'nın 12 Eyaletinde seçimler katılıyoruz, Sular Dairesi Birliği seçimlerinde ise kardeş parti olan De Waterschapspartij Water Natuurlijk'i destekliyoruz" dedi.

 

 

EYALETLER SENATO ÜYELERİNİ BELİRLİYOR

 

Yeşil Sol Tilburg Belediye Meclis Üyesi ve Noord Braband Eyalet Meclisi adayı Ali Yenice bu gün burada aday arkadaşlarımızı basın ile buluşturduk. Yeşil Sol içerisinde birde ilk yaşandı, bir Türk kökenli aday liste başı seçildi. Huri Şahin arkadaşımızı kutluyor, başarıların daim olması diliyor ve her zaman yanında olacağımızı belirtiyorum. Toplum arasında Yeşil Sol büyük bir parti değil diyorlar fakat bu güne kadar Milletvekillerimizin, Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarımızın çalışmalarına bakın hep güzel aktivitelere imza atmışlardır. 18 Mart seçimleri çok önemli çünkü seçmen 2 oy birden kullanacak. Birisi Eyalet için diğeri Sular Dairesi Birliği için. Hollanda vatandaşı olanlara çift seçim pusulası gelecek diğerlerine tek. Herkesi seçim sandığına gitmeye davet ediyorum. Lütfen duyarlı olalım çünkü Eyalet Meclisi seçimleri 26 Mayıstaki Senato seçimlerini belirliyor bu yönden son derece önemli. Herkes sandığa gitmeli ve demokratik hakları olan oylarını kullanmalı. Kullanılamayan her oy ırkçı partinin yükselmesine neden olacaktır deyip Hollanda Türk Toplumunu sandığa davet etti.

 

Huri Şahin (GL) Yeşil Sol Partisi Zuid Holland/Zoetermeer) 1. sıra
Dilek Odabaşı (GL) Yeşil Sol Partisi Noord Braband /Waalwijk) 4. sıra
Sevda Bali (GL) Yeşil Sol Partisi Gelderland /Doetinchem) 26. sıra
Ali Yenice (GL) Yeşil Sol Partisi Noord Braband /Tilburg) 26.sıra
Güliz Tomruk (GL) Yeşil Sol Partisi Avrupa Parlamentosu Milletvekili Adayı/Deventer)
Şenay Tosun (GL) Yeşil Sol Partisi Kampanya görevlisi)
İlhan Tekir (GL) Yeşil Sol Partisi Gorinchem Belediye Meclis Üyesi)
Sinan Özkaya (GL) Yeşil Sol Partisi Delft Belediye Meclis Üyesi)
Burhan Koçak (GL) Yeşil Sol Partisi Delfshaven/R'dam Belediye Meclis Üyesi)
Sevinç Kük (GL) Yeşil Sol Partisi Zaanstad Belediye Meclis Üyesi)
Antoin Deul (Sular Dairesi Birliği, (GL) GroenLinks liste başı)

 

 

Rotterdam / Mustafa Toga