Hollandalı futbolcuya uyuşturucu kaçakçılığı nedeniyle hapis cezası

Hollanda futbol dünyası büyük bir haberle sarsıldı. Hollanda milli takımında da forma giyen futbolcu Quincy Promes, uyuşturucu kaçakçılığı nedeniyle hapis cezasına çarptırıldı...


  • Kayıt: 14.02.2024 20:37:10 Güncelleme: 14.02.2024 20:37:29

Hollandalı futbolcuya uyuşturucu kaçakçılığı nedeniyle hapis cezası

Hollanda’da futbol Tutkunları bugün şok bir haberle güne başladı. Bir dönem Hollanda milli takım formasını da giyen Yıldız futbolcu Promes, çıkarıldığı mahkemede uyuşturucu kaçakçılığı Suçunu kabul etti.

32 yaşındaki futbolcu, 1.5 ton kokain kaçakçılığına karıştığı gerekçesiyle 6 yıl hapis cezasına çarptırılırken mallarının değerinin ise yaklaşık 75 milyon euro olduğu ortaya çıktı.

Daha önce 2020 yılında kuzenini düzeninden bıçakladığı bir kavganın sonrasında cinayete teşebbüs ve adam öldürme suçlamaları ile de yargılanan Promes, iki görgü tırnağının ifadesi ve telefonundaki konuşmaların ortaya çıkmasıyla beraber 18 ay hapis cezası almıştı.

Bir dönem Hollanda milli takımında da forma giyen Yıldız futbolcu dünyanın birçok ünlü kulübünde oynamıştı. Son olarak Ajax’tan Spartak Moskova’ya transfer olan futbolcu 15 milyon Euro bedelle transfer edilmişti.