BİZİMLE İLETIŞİME GEÇİN

info@platformdergisi.com

 
Artık mesajla para göndermek mümkün olacak

Artık mesajla para göndermek mümkün olacak

 

WhatsApp para gönderme özelliği devreye alındı. Artık, çok daha hızlı ve kolay bir şekilde telefondan para gönderip alabileceksiniz. Yaklaşık 1 yıldır geliştirilen WhatsApp Payments özelliği, sonunda yayına alındı. Özellik, hem Android hem de iOS‘te kullanılabiliyor. Peki WhatsApp’tan nasıl para gönderilir? Para gönderme hizmeti Türkiye’deki kullanıcılara ne zaman sunulacak?


WhatsApp’ın yeni özellikleri arasında olan “para gönderme” beta sürümünde aktif hale getirildi.


HİNDİSTAN’DA DEVREYE GİRDİ


WhatsApp, Hindistan’daki kullanıcılar için dahili bir ödeme hizmetini hizmete sundu. Bu yeni özellik, uygulamanın beta sürümünde şu anda aktif edildi.

 

Özellik, ülkenin en popüler bankacılık kurumlarının çoğunu içeren UPI (Birleştirilmiş Ödemeler Arayüzü) adlı programına bağlı olarak çalışıyor. Kullanıcılar bu şekilde WhatsApp üzerinden birbirlerine para gönderebilecek ve para alabilecekler.


Hizmet, Hindistan Devlet Bankası, ICICI Bankası, HDFC Bankası ve Eksen Bankası da dahil olmak üzere bölgedeki uzun bir banka listesini desteklemekte.


Testler tamamlanınca tüm dünyada aktif hale gelecek


Testlerin tamamlanmasının ardındansa kademeli olarak tüm dünyada kullanıma sunulması bekleniyor.


 

Nasıl gönderilir?


Burada kişiye göndermek istediğiniz şeyler arasında “Ödeme” adlı yeni bir sekme göreceksiniz. Buna basın. Buna basınca göndermek istediğiniz tutarı girin ve telefonunuza onay kodu gelecek. Onayladıktan sonra tıpkı konum atar gibi karşı tarafa bir mesaj halinde gönderdiğiniz para, miktarıyla birlikte karşı tarafta görünecek.


Reklam