BİZİMLE İLETIŞİME GEÇİN

info@platformdergisi.com

 
Bakımevlerindeki anneleri unutmadılar

Bakımevlerindeki anneleri unutmadılar

 

Gurbettte üstelik bakım evinde anne olmak zordur. Günlerden bir de anneler günü ise gözler nemli, yürekler buruk, hatıralar insanın içini kanatır. 

İşte bunların bilinci, duygusallığı, üstelik kadın olamları doalyısı ile dün anneler gününde HTKD ( Hollanda Türk Kadınlar Deneği kendi anneleri kadar bakım evlerindeki yaşlı  kadınları düşünerek dünün en anlamlı annneler gününü kutladılar. 

 

 

Hollanda Türk Kadınlar Derneği, Hollanda'da faaliyet gösteren evde bakım şirketlerinden NEFES ve ZAHET temsilcileri ile birlikte  ömürlerinin geri kalan kısmını bakıma muhtaç sürdüren  anneleri ziyaret ederek   ellerini öpüp, gönüllerini aldılar  güllerle anneler gününü kutladılar. Bu ani ve planlanmamış ziayret karşlısında yaşlı annelerin sevinçlerine mutluluk gözyaşları eklendi. 

 

"Biz de anneyiz, onları en iyi biz anlarız"

 

 

Hollanda Türk Kadınlar Derneği yönetim kurulu adına Feza Torunoğulları, Songül Torunoğulları, Birgül Aksoy, Elise Ayhan, Şefika Dalkaya bu anlamlı kutlama hakkında  yaptıkları açıklamada,


“ Annelerimizin hakları ödenmez. Kadınlar olarak bunların bilincindeyiz. Çocuklarımızın doğumundan yetişmesine kadar anne emeğinin ne olduğunu bizler çok iyi biliriz.

 


 

Çocukların bakımı zor olduğu gibi yaşlıların bakımı da daha çok zordur. Yaşlı insanlar çocuk gibilerdir. Kalplerini kırmadan anlayış içerisinde kendilerine sevgiyle yaklaşmalıyız.

 

 Arnhem’den  NEFES, Nijmegen’den ise  ZAHET  adlı bakım hizmetleri veren şirket yetkilileri ise bu anlamlı ziyaret için,  Bakım evlerindeki annelerimizi ziyaret ettik.  Kültürümüzde yaşlılarımıza aileler kendileri bakarlar fakat şartlar bu durumu zorlamaktadır. Bu yüzden artık Hollanda’daki sistemlerden yararlanarak İslami kurallara göre günün 24 saati sağlıktan günlük ihtiyaçlarına  kadar hizmet veren bakım evlerimiz var." dediler. 

 

 

 

 

Reklam