BİZİMLE İLETIŞİME GEÇİN

info@platformdergisi.com

 
Dünyanın en büyük ikinci kanyonu Türkiye'de.

Dünyanın en büyük ikinci kanyonu Türkiye'de.


ABD'nin en çok turist çeken noktalarından olan Grand Canyon'dan sonra, dünyanın ikinci büyük kanyonu Uşak'ın Ulubey ilçesinde yer alıyor. İşte dünyanın en büyük ikinci kanyonu...

 

Dünyanın ikinci büyük kanyonuTürkiye'de Uşak ilimizde yer almaktadır. ABD'deki Grand Kanyonu'nun ardından dünyanın ikinci büyük kanyonu olarak bilinen Uşak'ın Ulubey ilçesindeki doğa harikası kanyon 73 kilometre uzunluğundadır.

 

Uzun yıllar adı pek duyulmayan kanyonda 2000’li yıllarda turizm geliştirme faaliyetleri başladı. 2014 yılında cam terasın açılmasıyla birlikte turistik bir bölge oldu.

 

Ulubey Çayı ve Banaz Çayı boyunca uzanan bir ana kanyon ile buna bağlanan onlarca büyük yan kanyonlardan oluşan Ulubey Kanyonu’nu geçen yıl 110 bin kişi ziyaret etti. Daha çok Ege bölgesinden turist çeken dev kanyonun 2019 döneminde tanıtım faaliyetlerinde atılım yapılması bekleniyor. 73 km’lik kanyonu izlemek için kurulan Cam Teras Park’ta 300 metrekarelik bir kafeterya ve 135 metrekarelik camdan oluşan seyir terası bulunuyor.

Denk Partisi