İ.W Astoria Hotels & Resorts, Amsterdam'da Açıldı


  • Kayıt: 08.05.2014 21:31:00 Güncelleme: 08.05.2014 21:31:00

Lüksün simgesi, ikonik Waldorf Astoria Hotels & Resorts, Amsterdam'da açıldı.

 

Yenilenerek lüks bir otele dönüştürülen tarihi binalar misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyor

 

Hilton Worldwide markaları arasında yer alan Waldorf Astoria Hotels & Resorts, Waldorf Astoria Amsterdam'ın açılışını duyurdu. UNESCO Dünya Miras Listesi'ndeki, Amsterdam'ın Herengracht bölgesinde, kanal kıyısında yer alan lüks tesis, 17. ve 18. yüzyıllarda inşa edilen altı tarihi binadan oluşuyor. Geçmişte şehrin en zengin ve etkili asilzadelerinin yaşadığı binalar özenle restore edilerek, tarihle iç içe ve zarif, 93 odalı bir otele dönüştürüldü.

 

Altın Çağ'da inşa edilen, şehrin en büyük kanalı Herengracht'a bakan Waldorf Astoria Amsterdam'ın lüksten öden vermeyen misafirleri, kenti tekneyle, bisikletle ya da yürüyerek gezebiliyor.

 

Waldorf Astoria Hotels & Resorts Dünya Başkanı John Vanderslice, açılış vesilesiyle yaptığı konuşmada "Waldorf Astoria Amsterdam, dünyanın en gözde turistik merkezlerinde ilham veren ortamlar yaratma ve misafirlerimize unutulmaz deneyimler yaşatma arzumuzun bir göstergesi. Her yönüyle benzersiz bu tesis, Hollanda'nın hizmet kültürü ve tasarımdaki iddiasız lüks yaklaşımını yansıtıyor" dedi.

 

Amsterdam'ın meşhur kanalları, otelin huzur veren bahçesi veya şehrin rengarenk çatıları… Waldorf Astoria Amsterdam'ın 93 odası da eşsiz bir manzara sunuyor. En meşhur eserlerinden biri İnci Küpeli Kız olan Hollandalı ressam Vermeer'den alınan ilhamla lacivert ve sarının tonlarıyla bezenmiş lüks odaların her birinde orijinal yapıların tarihi dokusu hissediliyor. Kirişli tavanlar, kanatlı pencereler ve ayaklı küvetleriyle ferah banyolar ortama otantik ve şık bir hava katıyor.

 

Waldorf Astoria Amsterdam'da yemek yemek de, ünlü restoran işletmecileri Jonnie ve Therese Boer'le yapılan işbirliği sayesinde heyecan verici bir gastronomi macerasına dönüşüyor. Çift, sahibi oldukları Hollanda'daki üç Michelin yıldızlı De Librije restoranının eski şefi, yeni otelinse executive şefi Sidney Schutte ile birlikte dikkat çekici bir menüye imza attı. Hizmetiyle efsaneleşen Waldorf Astoria'nın restoranı Librije's Zusje Amsterdam benzersiz bir lezzet yolculuğu vadediyor.

 

Misafirleri, Librije's Zusje Amsterdam'ın yanı sıra otelin diğer mekanlarında da unutulmaz gastronomik deneyimler bekliyor. Rokoko tarzı iç tasarımıyla dikkat çeken The Maurer Room, özel yemekler ve seçkin toplantılar için ideal bir mekan. Waldorf Astoria'nın simgelerinden şık Peacock Alley lounge'da bir taraftan binanın mimarisini ve sanatını inceleyip kendinizi tarihin büyüsüne kaptırırken, bir yandan içkinizi yudumlayıp öğle yemeğinizin tadını çıkarabilirsiniz. Mekanın odağı ünlü Halkalı Küre (Armillary Sphere) ise yapının denizcilik ve ticaretle ilişkisine, geçmişe bir saygı duruşu niteliğinde; zengin ve başarılı isimlerin yaşadığı tarihi kanal evlerinin azametli bir simgesi.

 

Vault Bar ise – bir bankanın orijinal kasa odası – binalardan birinde yer alan seçkin bir mekan. Tarihle iç içe bu bar, zengin bir mirasa sahip otelin zamansız zarafetinin tadını çıkarmak isteyen misafirler ve ziyaretçiler için samimi bir ortam sunuyor. Toplantı ve ziyafetlerin düzenlendiği için ferah ve aydınlık Hooft Balo Salonu muhteşem kanal manzarasıyla da göz dolduruyor.

 

Bahçe katında ise huzur veren ortamıyla Guerlain Spa üç masaj odası, buhar odası, sauna, ısıtmalı kapalı havuz ve bahçe manzarasıyla misafirlerini bekliyor. Misafirler, Guerlain'in rakipsiz tecrübesi ve uzmanlığını yansıtan, son teknolojiyle üretilmiş ürünler kullanılarak özenle hazırlanmış uygulamalar sayesinde sofistike Guerlain Dünyası'nda bir yolculuğa çıkıyor. Bu dinlendirici ortamda hem misafirler hem Amsterdamlılar, ilk güzellik enstitüsü "Institue de Beaute"yi 1939'da Paris'te açan Guerlain'in simgesi masajına dayanan çeşitli uygulamalar arasında seçim yapabiliyor.

 

Otele adım attıkları andan itibaren kendilerini Waldorf Astoria Amsterdam'ın ilham verici ortamında bulan konuklar "Gerçek Waldorf Hizmeti"ni de deneyimliyor. "Kişisel Concierge"ler, tüm misafirlerin otele giriş yapmadan, konaklama sırasında ve sonrasında tüm beklentilerini karşılayan kişiselleştirilmiş hizmet almalarını sağlıyor.

 

Waldorf Astoria Amsterdam, lüksü sadece otelin tasarımıyla değil, aynı zamanda ünlü Hollandalı modacı Jan Taminiau'un otel çalışanları için hazırladığı üniformalarla da yeniden tanımlıyor.

 

Hilton Worldwide Bölge Başkanı Simon Vincent "Avrupa'nın en büyük dördüncü havaalanı ve yılda 6 milyona yakın uluslararası ziyaretçisiyle Amsterdam giderek gelişen bir turistik destinasyon. Ziyaretçiler artık Waldorf Astoria Amsterdam sayesinde dünya standartlarında lüks bir otel deneyimini de yaşayabilecek" diye konuştu.

 

Waldorf Astoria Amsterdam, Hilton HHonors® programını uyguluyor. Hilton HHonors®, misafirlerin hemen ya da ileri bir tarihte kullanabilecekleri Points&Miles® kazanmalarına imkan tanıyan, sezon kısıtlamasının olmadığı (No Blackout Dates), dünyanın dört bir yanındaki 4 binden fazla otelde geçerli yegane müşteri sadakati programı.

 

 

 

Tarık Okan / Amsterdam