BİZİMLE İLETIŞİME GEÇİN

info@platformdergisi.com

 
Volkswagen 10 yıl içinde 22 milyon elektrikli araç üretecek!

Volkswagen 10 yıl içinde 22 milyon elektrikli araç üretecek!


 

Almanya merkezli otomotiv şirketi Volkswagen, 10 yıl içinde 70 farklı model olmak üzere 22 milyon elektrikli araç piyasaya sürmeyi hedeflediğini duyurdu.


Volkswagen’den yapılan gelir açıklamasında, şirketin işletme kârının 2018 yılında yüzde 0.7 artışla 13.9 milyar avroya, vergi öncesi kârının da yüzde 13.8 artışla 15.6 milyar avroya ulaştığı belirtildi. Şirketin ayrıca hisse başına kârının 2018’de, bir önceki yılın anı dönemine göre yüzde 5.8 artışla 22.28 avrodan 23.57 avroya yükseldiği vurgulanırken, aynı dönemde Volkswagen araç satışları yüzde 1.1 artışla 10.9 milyara çıktı. Araç teslimatları yüzde 0.9 artışla 10.8 milyar adete ulaşırken, üretim de yüzde 1.3 artarak 11 milyar adete çıktı.

 

Gelir rakamlarının yanında Volkswagen ayrıca gelecek 10 yıl içinde 70 farklı model olmak üzere piyasaya 22 elektrikli araç sürmeyi hedeflediğini duyurdu. Şirketin CEO’su Herbet Diess, şu değerlendirmeyi yaptı:


“Volkswagen, özellikle iklimin korunmasına ilişkin olmak üzere geleceğin eğilimleri kapsamında sorumluluk alıyor. Paris İklim Anlaşması’nda belirlenen hedefler bu konudaki ana kıstasımızdır. Gelecek yıllarda üretim ve değer zincirindeki diğer aşamaları, karbondioksit nötrlüğüne uygun hale getireceğiz.

 

Volkswagen, gelecek yıllarda milyonlarca insan için daha güvenli, daha temiz ve tamamen entegre bir kişisel mobilite hizmeti sağlamayı hedefliyor. Elektrik teknolojisiyle ilgili operasyonlarımıza gereken yatırımları sağlayabilmek için bütün alanlarda verimlilik ve performansı artıracak gelişmeler üzerinde yoğunlaşmalıyız.”

Denk Partisi