HOGİAF uluslararası helal ürünler fuarı düzenliyor


  • Kayıt: 22.10.2014 17:09:00 Güncelleme: 22.10.2014 19:17:00

Hollanda Genç İş Adamları Federasyonu 15 ve 16 nisan 2015 tarihleri arasında Helal Expo Europe adı altında Hollandanın en büyük fuar merkezlerinden biri olan ve Eindhoven şehrinde bulunan Beursgebouw fuar merkezinde helal sektörü içerisinde aktif girişimcilere yönelik olarak gerçekleşecek.

 

Helal Expo Europe müdürü Mustafa Şentürk fuar ile alakalı yaptığı açıklamada;

 

"50 milyon müslümanın yaşadığı Avrupa, helal ürün üreticileri ve helal hizmetler sunan kurumlar için büyük bir pazar oluşturmaktadır. Avupara’daki helal sektörlerin değeri 70 milyar dolardır ve böyle büyük bir değerin nedeni ise Avrupa’da yaşayan müslümanların yüksek alım gücüne sahip olmalarıdır. Hollanda’nın merkezi ve stratejik konumu ayrıca burada yaşayan 850,000 müslümanın yüksek alım güçleri dünyanın her tarafında helal endüstrisinde faaliyet gösteren girişimcilerin Hollanda’da bir araya getirmemizin baş nedenlerindendir.

 

Halal Expo Europe fuarı helal endüstrisine yönelik uluslararası bir fuar olmakla birlikte, bu fuar helal sektörünün içinde gıda, kozmetik ve finans sektörlerine odaklanmış bir organizasyondur. Hollanda’nın içinden ve dışından katılacak olan yaklaşık 100 üretici firmanın yanı sıra ayrıca fuar günlerinde çeşitli faaliyetler yer alacaktır.

 

Bilgi ve tecrübe alışverişi yapmak adına çeşitli seminerler, toplantılar, iş ağları ve konferanslar düzenlenecek. Bu belirtilen faaliyetlerin amacı ise girişimcilere stratejik iş ortaklık imkanlarını ve geleceğe yönelik potansiyel partnerlerle iş görüşmelerini sunmaktır. Halal Expo Europe 2015 fuarını çok kültürlü ve uluslararası bir fuar haline getirmek için Hollanda, Türkiye, Almanya, Malezya, Belçika, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Fransa, Mısır, Fas, Pakistan, Danimarka, Gana, Tunus, Irak ve Cezayir gibi ülkelerden yüzlerce alıcı firma beklenmektedir." dedi.

 

Fuarın Organizatörleri HOGIAF ve NBI International

 

HOGIAF, Hollanda Genç İş Adamları Federasyonu girşimcilerin iş dünyasında daha etkin, profesyonel, uluslararası arenada aktif, rekabetçi olmaları, ve mevcüt olan iş ağları içinde yer almaları konusunda teşvik etmektedir. Bu fuar girişimcilerin yukarıda belirtilen hedeflere ulaşmaları için katkı sağlayacaktır.

 

NBI International uluslararası bir kurum olup dünya çapında özel ve kamu sektörleri arasında komünikasyon kurma konusunda uzman bir organizasyondur. Özellikle arz ve talep konularında NBI International firma ve organizasyonların alım ihtiyaçları belirleyip buna göre arz odaklı işlemlerin eşleşmesini sağlamaktadır. Uluslararası ticaret, yatırım ve satış yönetimi konularınada gelince NBI International müşterilerinin genel amaç ve somut uygulamalar arasındaki boşluklarını doldurarmaktadır.

 

 

"Helal endüstrisinin dikkat çekici bir şekilde yükselişi, girişimcilere hem Avrupa’da hem de dünya çapında çeşitli alanlarda sınırsız fırsatlar sunmaktadır. Halal Expo Europe fuarının merkezi ve stratejik konumu, Helal endüstrisinin içinde aktif olan girişimcilerin ve hızla büyüyen bu endüstrinin içinde yer almak isteyen girişimcilerin fuarı haline getirmiştir." diyen Şentürk girişimcilerin neden bu fuarı ziyaret etmeleri gerektiğini aşağıdaki gibi sıraladı:

 

* 20 ‘den fazla ülkeden katılacak olan ve Helal sektörün içinde aktif olan girişimciler ile iletişim olanağına sahip olmak, özellikle Hollanda, Türkiye, Almanya, Malezya, Belçika, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Fransa, Mısır, Fas, Pakistan, Danimarka, Gana, Tunus, Irak ve Cezayir’den katılacak olan girişimcilerle biraraya gelme imkanı.

 

* Hollanda helal gıda üreticilerinin yoğun bir şekilde tercih ettiği bir ülkedir, bu fuar girişimcileri bu üreticilerle bir araya getirip ağ kurma olanakları sağlamaktadır.

 

* Girişimcilerimizin seçtiği ve firmalarının profiline göre özel olarak seçilecek olan dünyanın her tarafından girişimcilerle bire bir toplantı olanakları, stratejik ortaklık anlaşmaları, yeni pazar ve tüketici kitlelerine ulaşmak gibi önemli fırsatlardan yararlanabilecekler.

 

* Helal sektörünün içindeki en son gelişmeler, yenilikler, trendler, konseptler, hizmetler ve ürünler hakkında bilgi edinme imkanı olacak.

 

* Başarılı girişimcilerin verecekleri seminer, konferans ve panel tartışmalarından faydalanıp bilgi ve tecrübe alışverişi yapabilme imkanı olacak.