Amsterdam Esnaflar Birliği iftar organizasyonu düzenledi

Amsterdam Esnaflar Birliği kurucuları ve üyeleri, iftar programı düzenleyerek Utrecht’te bulunan Laila Restaurant’ta bir araya geldi...


  • Kayıt: 05.04.2023 22:43:51 Güncelleme: 05.04.2023 23:08:18

Amsterdam Esnaflar Birliği iftar organizasyonu düzenledi

Programa; T.C. Lahey Büyükelçisi Selçuk Ünal, T.C. Amsterdam Başkonsolosu Burak Ersoy, Ticaret Müşaviri Aşkın Pekel, THY Amsterdam Müdürü Şerafettin Ekici, Amsterdam Esnaflar Birliği Başkanı Ramazan Kaya, TNOP Başkanı Durmuş Doğan, Müsiad Hollanda Başkan Yardımcısı Ali KayaEmin İskender, Denk Partisi Amsterdam Meclis üyesi Süleyman Koyuncu ve Hollanda’nın değişik bölgelerinden iş insanları ile STK temsilcileri katıldı.

Kur-anı Kerim tilavetinin ardından selamlama konuşması yapmak üzere kürsüye gelen Amsterdam Esnaflar Birliği Başkanı Ramazan Kaya, Amsterdam Esnaflar Birliği’nin kuruluş amacı hakkında kısa bir bilgi verdi.

Daha sonra söz alan T.C. Lahey Büyükelçisi Selçuk Ünal, “Asrın felaketi bizi derinden üzdü. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum.

6 Şubat gecesinden itibaren harekete geçip Türkiye'ye gönderdiğiniz yardımlardan dolayı devletim adına hepinize teşekkürlerimi sunuyorum. Büyükelçiliğimiz bir kriz masası oluşturdu ve yapılan yardımları zamanında yerlerine ulaştırdı. 

Sizlerin sorunlarınızı, dertlerinizi şimdiye kadar dile getirdik; bundan sonra da dile getirmeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Utrecht / Tarık OKAN

Foto: Deniz Erkocu