Türk Firmaları, Hollanda’da Avrupa'nın En Önemli Çiçekçilik Fuarı Trade Fair Aalsmeer’e katıldı

Hollanda'da düzenlenen ve Avrupa'nın en önemli çiçekçilik fuarı olan Trade Fair Aalsmeer Fuarı'na Türk firmaları da katıldı...


  • Kayıt: 11.11.2023 22:29:01 Güncelleme: 11.11.2023 22:29:01

Türk Firmaları, Hollanda’da Avrupa'nın En Önemli Çiçekçilik Fuarı Trade Fair Aalsmeer’e katıldı

Fuara katılan Türk firmaları, ürünlerini ve hizmetlerini dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilere tanıtma fırsatı buldu. Firmalar, fuarda yeni iş bağlantıları kurmayı ve ihracatlarını artırmayı hedefledi.

T.C. Lahey Büyükelçisi Selçuk Ünal, Amsterdam Başkonsolosu Mahmut Burak Ünal, Deventer Başkonsolosu Muammer Hakan Cengiz ve T.C.Lahey Ticaret Muşaviri Aşkın Peker fuar kapsamında Türk firmalarını ziyaret etti. Büyükelçi Ünal, firma temsilcileriyle yaptığı görüşmelerde, sektörün güncel durumu ve ihracat potansiyeli hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Büyükelçi Ünal, yaptığı açıklamada, "Trade Fair Aalsmeer Fuarı, çiçekçilik sektörünün en önemli buluşmalarından biridir. Bu fuar, Türk firmalarımızın ürünlerini ve hizmetlerini dünyaya tanıtmaları için önemli bir fırsattır. Katılımcı firmalarımızı tebrik ediyorum ve onlara başarılar diliyorum." dedi.

Süs Bitkileri ve Mamülleri İhracatçılar Birliği Başkanı fuardan memnun olduklarını belirterek, "Fuar, Türk çiçekçilik sektörünün uluslararası arenadaki tanıtımı için önemli bir fırsat oldu. Firmalarımız, fuarda yeni iş bağlantıları kurmayı ve ihracatlarını artırmayı hedefledi. Bu hedefe ulaşmak için gerekli çalışmaları sürdüreceğiz." dedi.

Fuarda, 1.200'den fazla firma ve 100.000'den fazla ziyaretçi yer aldı.

Haber: Furkan TURGUT