Altın Emlak, Hollanda Türkiye Ticaret Odası ile iş birliği imzaladı

Türkiye’nin önde gelen emlak pazarlama firmalarından Altın Emlak, Hollanda merkezli bir büyüme stratejisi belirledi. Marka, ilk etapta Hollanda olmak üzere, yurtdışındaki Türk vatandaşlarına nitelikli bir gayrimenkul hizmeti sunmayı hedefliyor...


  • Kayıt: 31.01.2024 09:38:22 Güncelleme: 31.01.2024 09:38:22

Altın Emlak, Hollanda Türkiye Ticaret Odası ile iş birliği imzaladı

Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Özellikle son dönemde ülkemizde gerek yerli gerekse yabancı müşterilerin yoğunluk kazanmasının yanı sıra yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın da ülkemize yaptığı emlak yatırımları ciddi oranda artış göstermektedir. Temel değerlerimiz, teknoloji temelli altyapımız ile profesyonel hizmet kalitemizi Hollanda üzerinden tüm Avrupa’ya yaymak istiyoruz. Girişimcimiz Ethem Emre beyle, proje satışlarından, mülk yönetimine yenilikçi vizyonumuz ve entegre çalışma sistemimiz ile güvenen herkes kazandı mottomuzu Avrupa’ya yayacağız” dedi.

Hollanda Türkiye Ticaret Odası başkanı Ethem Emre ise iş birliğinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Hollanda’da yaklaşık 600 bin Türk kökenli göçmen nüfusa sahibiz. Ülkemizin yenilikçi ve vizyoner markası Altın Emlak ile, yurtdışındaki vatandaşlarımıza nitelikli bir gayrimenkul hizmeti sunacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ayrıca başta Hollanda olmak üzere, Avrupa’da yaşayan Fas, Irak, İran, Afganistan gibi diğer ülke vatandaşlarına da hizmet vereceğiz. Avrupa’daki Türk vatandaşlarımızın da gelecek kuşakları için sürdürülebilir gayrimenkul çözümleri üretmek istiyoruz. Bu yapılanmada Türkiye’den gayrimenkul almak isteyenlere olduğu gibi, Avrupa’da gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlere Türk vatandaşlarına da rehberlik edeceğiz. Tek nokta çözüm merkezi olarak sadece gayrimenkul alanında değil, hukuki danışmanlıkları da içine alan yatırım ve danışmanlık hizmetlerini geniş kapsamda sunacağız. Hedefimiz 5 yıl içinde 5 ülke yapılanmasını gerçekleştirmek. Altın Emlak Hollanda olarak faaliyetlerimizi Goudse Rijweg 382 3031 CK Rotterdam adresinde yürüteceğiz” diye konuştu.

Altın Emlak Genel Müdür Yardımcısı Olcay Selvi ise konuya ilişkin, “Altın Emlak Hollanda yapılanması için imzalar İstanbul’da atıldı. Öncelikle Rotterdam’da yer alacak merkez üzerinden ortak çalışmalar yapacağız. İlk yapılanma sonrasında master franchise yapılanması ile tüm Avrupa’da organize olmayı hedefliyoruz. Bu konuda yeni dönemde başka ülkeler için girişimlerimiz sürüyor. “Global Franchise, Global Sektör” sloganı ile 6 - 10 Şubat 2024 tarihlerinde düzenlenecek olan Franchise İstanbul Expo’da yerimizi aldık. UFRAD iş birliği ile düzenlenen fuarda ulusal ve uluslararası yatırımcı ile girişimcilerle bir araya geleceğiz. 30 ülkeden 20 bin ziyaretçi, 40 farklı sektörden 250’den fazla katılımcı firma fuarda yer alacak” ifadelerini kullandı.

Altın Emlak’ın Hollanda merkezli büyüme stratejisi, Türkiye’den yurtdışına emlak yatırımı yapanların sayısının artması ve Avrupa’da yaşayan Türk nüfusunun önemli bir kısmının gayrimenkul yatırımı yapma potansiyeline sahip olmasından kaynaklanıyor. Marka, bu strateji doğrultusunda önümüzdeki 5 yıl içinde Avrupa’nın 5 ülkesinde daha faaliyet göstermeyi hedefliyor.