Hollanda Devletinden Kayseri Merkezli Erciyas Holding’e Hyperloop Geliştirme Programı Kapsamında Destek

Erciyas Holding, Hollanda Hükümeti tarafından desteklenen ve finanse edilen Hyperloop Geliştirme Programı Vakfı'na katıldı...


  • Kayıt: 28.02.2024 16:51:05 Güncelleme: 28.02.2024 17:24:21

Hollanda Devletinden Kayseri Merkezli Erciyas Holding’e Hyperloop Geliştirme Programı Kapsamında Destek

Erciyas Holding, Hollanda Hükümeti tarafından desteklenen ve finanse edilen Hyperloop Geliştirme Programı Vakfı'na katıldı. Anlaşma ile Erciyas Holding, Hyperloop teknolojisinin küresel ölçekte geliştirilmesine yönelik Ar-Ge ve üretim faaliyetlerine %24'e varan oranda destek alacak.

25'ten Fazla Şirketle İşbirliği

25'ten fazla Hyperloop teknoloji geliştirici ve tedarikçi uluslararası şirketin dahil olduğu Hyperloop Geliştirme Programı Vakfı, konseptin geliştirilmesine katkıda bulunanlara belirli oranlarda destek sağlayarak gelişmeleri hızlandırmayı amaçlıyor.

Erciyas Holding'e Destekler

Erciyas Holding ile Hyperloop Geliştirme Programı Vakfı arasında 22 Şubat 2024 tarihinde imzalanan "Programa Giriş ve Katkı Anlaşması" kapsamında Erciyas Holding'e şu alanlarda %24'e varan oranda destek sunulacak:

  • Küresel ölçekte konseptin geliştirilmesi kapsamındaki Ar-Ge çalışmaları
  • Ekipman harcamaları
  • Personel harcamaları, sponsorluklar ve konferans katılımları gibi masraflar
  • Erciyas Çelik Boru tarafından üretilmesi planlanan Hyperloop test hatları/prototipleri borularının üretimi için hizmet ve servis şeklindeki ayni katkılar

Haber / Furkan TURGUT