THY'nin Amsterdam'daki İftar Programında 2033 Hedefleri Paylaşıldı

Türk Hava Yolları (THY), Hollanda'daki geleneksel iftar programını bu yıl Amsterdam Corendon Hotel'de düzenledi. Programa çok sayıda davetli katıldı...


  • Kayıt: 14.03.2024 10:38:37 Güncelleme: 14.03.2024 14:00:27

THY'nin Amsterdam'daki İftar Programında 2033 Hedefleri Paylaşıldı

Türk Hava Yolları (THY), Hollanda'daki geleneksel iftar programını bu yıl Amsterdam Corendon Hotel'de düzenledi. Programa çok sayıda davetli katıldı.

Yoğun Katılımla Gerçekleşti

T.C. Lahey Büyükelçisi Selçuk Ünal, Amsterdam Başkonsolosu Mahmut Burak Ersoy, Deventer Başkonsolosu Muammer Hakan Cengiz, Azerbaycan Lahey Büyükelçisi Rahman Mustafayev, Din Hizmetleri Müşaviri Ömer Özgül, Amsterdam THY Müdür Şerafettin Ekici ve ekibi, UID Hollanda Başkan Vekili Mehmet Akif Bozacı, TNOP Başkanı Ramazan Kaya, MÜSİAD Başkan Yardımcısı Esra Toprak Demir, HOTIAD Başkanı Hikmet Gürcüoğlu, seyahat acente sahipleri, iş insanları ve hemşehri örgütü temsilcilerinin katıldığı programda, THY'nın Hollanda'daki faaliyetleri ve gelecek planları hakkında bilgiler verildi.

Amsterdam'a Yeni Satış Ofisi

Açılış konuşmasını yapan THY Hollanda Müdürü Şerafettin Ekici, Amsterdam'dan İstanbul Havalimanı'na günde 5, Sabiha Gökçen Havalimanı'na 2 ve Esenboğa Havalimanı'na haftada 1 sefer düzenlediklerini ve bu seferler sayesinde çok sayıda yolcuya güvenli bir şekilde seyahat imkanı sunduklarını söyledi.

Ekici, 1 Nisan itibarıyla Amsterdam Schiphol Havalimanı'nda bir satış ofisi açacaklarını ve bu ofiste bilet satışları, değişiklik, iade ve fazla bagaj ödemeleri gibi işlemlerin THY personeli tarafından yapılacağını da belirtti.

AnadoluJet Ayrı Havayolu Oluyor

Ekici, 1 Nisan'dan itibaren AnadoluJet'in (AJET) ayrı bir havayolu olarak uçmaya başlayacağını ve biletlerin AJET sisteminden satılmaya başlandığını da açıkladı.

2033 Hedefleri Paylaşıldı

2033 yılı için çok iddialı hedeflerinin olduğunu söyleyen Ekici, yeni uçak siparişleri ile birlikte filodaki uçak sayısının 800'ü aşmasını ve taşıdıkları yolcu sayısının 170 milyonu geçmesini planladıklarını ifade etti. Ayrıca, çalışan sayısının da 150 bine ulaşmasını hedeflediklerini söyledi.

130 Ülkeye Uçuş

Avustralya Melbourne'e uçuşların başlamasıyla birlikte 130 ülkede 346 destinasyona uçtuklarını ve 6 kıtaya da seferler düzenlediklerini vurgulayan Ekici, THY'nın global bir havayolu şirketi olduğunu ve bu başarının gururunu yaşadıklarını dile getirdi.

T.C. Lahey Büyükelçisi Selçuk Ünal ise THY'nın çok büyüdüğünü ve bu durumdan gurur duyduklarını belirtti

 T.C. Lahey Büyükelçisi Selçuk Ünal: Ramazan ayı; rahmet ve ibadet ayı olduğu kadar, sevgi, hoşgörü ve dayanışma duygularını daha yoğun bir şekilde hatırlamamıza vesile olur.

“Türkiye Cumhuriyeti ile Hollanda arasındaki Dostluk Anlaşması’nın imzalanmasının 100. yıldönümü faaliyetleri düzenlediğimiz bu yıl, Ramazan’da sizlerle bir araya gelmek mutluluk verici. Öncelikle hepinize hayırlı Ramazanlar diliyorum. Allah ibadetlerinizi ve hayırlarınızı kabul etsin. Bu Ramazan’ın ülkemize ve tüm İslam ülkelerine barış, huzur, bereket ve sağlık getirmesini temenni ediyorum. THY’ye de bol kazançlar diliyoruz.

Ramazan ayı; rahmet ve ibadet ayı olduğu kadar, sevgi, hoşgörü ve dayanışma duygularını daha yoğun bir şekilde hatırlamamıza vesile olur. Ramazan; aynı zamanda yüce dinimizin merhametini, hakkaniyetini, emir kıldığı ahlaki ilkelerini tüm insanlığa bir kez daha hatırlatır. Bu bereketli ayda bize verilenlere şükrederken, aynı zamanda darda kalanlara yardım etme ayıdır.

Sizler ülkemizde meydana gelen depremler vesilesiyle bu birlik ve dayanışma duygularını geçen Ramazan ayında en üstün şekilde sergilediniz. 

Depremlerde ülkemiz ve milletimiz göstermiş olduğunuz bu örnek birlik ve dayanışma için kalbi duygularla hepinize teşekkür ediyorum. O dönemde her zamankinden daha yakın çalıştığımız THY’ye de şükranlarımızı tekrarlıyoruz.

2023’de Amsterdam THY Ofisi’nin 1967’de açılmış olması çok önemlidir. 428 uçak, 170 milyon yolcu ve 345 havaalanına uçuş yapması ile THY göz bebeğimizdir. THY Amsterdam Müdürlüğümüze bu güzel düzenleme ve davetleri için teşekkür ediyoruz. Şerafettin Bey’e ve tüm mesai arkadaşlarına, mesai arkadaşlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Ramazan ayını aileleriniz ve sevdikleriniz ile birlikte sağlık, huzur, bereket içinde geçirmenizi can-ı gönülden diliyorum, saygı ve teşekkürlerimi sunuyorum.”

Program iftar yemeği ile sona erdi. Yemekten sonra katılımcılar hoş sohbet ve networking ortamında bir araya geldi.

Amsterdam/Ebubekir TURGUT