Ankara’daki terör saldırısında yaşamını yitirenler için Hollanda’da saygı duruşu


  • Kayıt: 21.02.2016 13:47:00 Güncelleme: 21.02.2016 13:47:00

Hollanda’nın Rotterdam kenti Ijsselmonde belediye meclisi üyeleri, Türk kökenli meclis üyesi Necat Kaya’nın isteği üzerine Ankara'da terör olayında ölenler için bir dakika saygı duruşunda bulundu. 

 

Hollandalı meclis üyeleri Ankara’da 28 kişinin öldüğü 61 kişinin yaralandığı terör olayını kınamak için bir dakika saygı duruşunda bulundular. 

 

Ankara’daki terör saldırısında yaşamını yitirenler için Hollanda’da saygı duruşu

Ankara'daki hain terör saldırısını naletle kınıyor. Ölenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum diyen Ijsselmonde belediye meclis üyesi Necat Kaya; “Benim önerim üzere meclis üyeleri toplantıdan önce terör olayında ölenler için bir dakika saygı duruşunda bulundular” dedi. 

 

Ankara’daki terör saldırısında yaşamını yitirenler için Hollanda’da saygı duruşuTERÖRÜN DİNİ, IRKI OLMAZ! 

Kaya saygı duruşu ile ilgili yaptığı açıklamada: “ Bugün Ankara’da terör saldırısında hayatını kaybedenler için meclis üyesi arkadaşlarımla birlikte bir dakika saygı duruşunda bulunduk. Terörün dini, ırkı olmaz. Çok üzgünüz. Hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına da sabırlar diliyoruz” ifadelerini kullandı.   

Aylin Acarer ise Necat Kaya’yı kutlayarak, “Bu güzel tutumunuzdan dolayı sizi tebrik ediyorum. Keşke herkes sizin gibi duyarlı olabilse” diye konuştu.

…………………………………………………………………… 

(Gebiedscommissie Ijsselmonde)


Rotterdam- MUSTAFA TOGA