BİZİMLE İLETIŞİME GEÇİN

info@platformdergisi.com

 
Hollanda halkının 2019 yılında sabit giderleri gelirin yüzde 41ine ulaştı

Hollanda halkının 2019 yılında sabit giderleri gelirin yüzde 41ine ulaştı

 

Hollanda halkının 2019 yılında, konut, yemek, sağlık ve enerji harcamaları giderlerin yüzde 41ini oluşturuyor.

 

Hollanda halkının sabit giderleri 2019 yılında daha çok artmaya başladı

 

ING ekonomi ofisi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, giderek artan sabit giderlerin gelirdeki payı yükseliyor. Son araştırmaya göre, konut, yemek, sağlık ve enerji harcamaları giderlerin yüzde 41ini oluşturuyor. 10 yıl önce bu oranın yüzde 36 olduğu düşünüldüğünde, geçen zaman içinde fiyatların ne denli arttığı görülüyor.


Düşük KDV olarak bilinen Lage BTW tarief yüzde 6'dan yüzde 9'a yükseldi. Buna ilaveten dogalgaz ve enerji vergileri arttırılırken, doğalgaza ayrıca zam yapıldı. Konut piyasasındaki ev açığı fiyatların astronomik yükselmesine sebep oldu. Bütün bu etkenler, ailelerin aylık sabit giderlerini arttırdı.

 

Yine yapılan bir araştırmaya göre, hane başı 11 farklı aboneliğin olduğu ortaya çıktı. Tüketicliler birliği, telefon, internet, televizyon, video, muzik, spor vs gibi farklı abenelikleri olanları, senede en az bir kez bunları gözden geçirmeleri tavsiyesinde bulundu. Çünkü ortalama 11 aboneliğin en az üçte birinin hane halkı tarafından hiç kullanılmadığı veya çok nadiren kullandığı belirtilmekte.

Avrupa 10.Şiir Yarışması Sonuçlandı