BİZİMLE İLETIŞİME GEÇİN

info@platformdergisi.com

 
Hollanda'da ''Buyurun ben Müslümanım''etkinliğine yoğun ilgi

Hollanda'da ''Buyurun ben Müslümanım''etkinliğine yoğun ilgi

 

IGMG - İslam Toplumu Millî Görüş her yıl Avrupa’nın çeşitli yerlerinde düzenlediği “Buyurun Ben Müslümanım” başlıklı gül dağıtarak İslam’ı anlatma projesini bu yılda genişleterek sürdürdü.

 

 

Millî Görüşe bağlı gençler tüm Avrupa’nın yanı sıra Kanada, Avustralya gibi yerlerde de binlerce gençle kent merkezlerine inerek gül dağıtarak İslam’ın güzel yüzü ile şehir halkını tanıştırmaya çalıştılar.

 

 

Her yıl genişletilerek sürdürülen bu çalışmalarla yüz binlere ulaşılmak hedefleniyor. İçinde yaşadıkları ülkelerin dillerinin yanı sıra İngilizce Fransızca gibi diğer uluslararası dillere de hâkim olan gençler sokaklarda İslam’ın güzel yüzünü göstermeye, anlatmaya çalıştılar. Millî Görüş teşkilatlarında İslam terbiyesi ve bilgisi almış oldukça donanımlı gençler muhtemel gelebilecek pek çok soruya hazırlıklı olarak insanların karşısına çıkan gençlerin son derece güzel çalışmalar ortaya koydukları gözlendi.

 

 

Yerel medyanın da oldukça ilgi duyduğu bu hareketin olumlu sonuçlar doğurabileceği umulmaktadır. 

 

 

Güney ve Kuzey Hollanda’nın aynı gün gerçekleştirdikleri bu çalışma hakkında Güney Hollanda bölge başkanı Mehmet Erdoğan şunları kaydetti. “Bu bir tebliğ çalışması değildir. Son beş yıldır gerçekleştirdiğimiz  bu programla yani “Buyurun ben Müslümanım” ya da  “Hallo We Zijn Moslims” başlığı altında yaptığımız bu programla, peygamberimizi temsil eden gülü insanlara ikram etmekteyiz. Bunu yaparken de insanlara İslam’ın sevgi, barış ve kardeşlik dini olduğunu, anlatmaya çalışmaktayız. Bu çalışmayla son yıllarda artan İslami fobiyi ve oluşan ön yargıları bertaraf etmeyi hedeflemekteyiz.

 


Geçtiğimiz yıl biz Güney Hollanda bölgesi olarak 50 bin kişiye ulaştık. Bu yıl bu rakamın üzerine çıkmayı hedefledik. Tüm Avrupa’da yüzbinlere ulaşılması hedefleniyor. Bugün havanın hayli soğuk olmasına rağmen geçlerimiz çok güzel çalışmalar sergilediler ben özellikle onların hepsine teşekkür ediyorum. Umarım bu çalışmamızdan tüm insanların hayrına olabilecek güzel sonuçların ortaya çıkmasına vesile olur.”    

 

 

 

 

 

Adnan Şahin / Den Bosch

Avrupa 10.Şiir Yarışması Sonuçlandı