BİZİMLE İLETIŞİME GEÇİN

info@platformdergisi.com

 
Hollanda'da uyuşturucu laboratuvarı bulunan kargo gemisi batırıldı

Hollanda'da uyuşturucu laboratuvarı bulunan kargo gemisi batırıldı


Hollanda'nın Moerdijk limanındaki bir kargo gemisinde uyuşturucu üretilen laboratuvar bulundu. Polis uzaktan kumanda edilen bubi tuzağıyla geminin batırıldığı açıklandı.


BBC Türkçe'den Yusuf Özkan'ın haberine göre Hollanda Liman polisinin Cuma öğleden sonra 80 metre uzunluğundaki kargo gemisinde yaptığı arama sırasında, uyuşturucu yapımında kullanılan kimyasal maddeler bulundu. Araştırmayı derinleştiren güvenlik güçleri, geminin bir bölümünün uyuşturucu laboratuvarına dönüştürüldüğünü keşfetti. Uyuşturucu ile mücadele ekiplerinin laboratuvar içindeki incelemesi sırasında gemi su almaya başladı. Yan yatmaya başlayan geminin, gizli bir pompa sayesinde su almaya başladığı belirlendi.

 

DELİLLER KARARTILMAK İSTENDİ


Polise göre bu, laboratuvardaki kanıtları yok etmek için kurulan bubi tuzağının bir parçası. Laboratuvardaki inceleme sırasında, gizli pompa uzaktan kumanda ile çalıştırılarak geminin batması sağlandı.

 

KİMYASALLAR DENİZE BATIRILDI


Bütün çabalara rağmen gemideki kimyasal maddelerin nehir suyuna karışması önlenemedi. Hollanda Bayındırlık ve Su İdaresi Müdürlüğü, limandaki suyun kimyasal maddelerden arındırılması için çalışma başlattı.


5 KİŞİ GÖZALTINDA

 

Gemi kaptanı ile birlikte 65 yaşındaki bir Hollandalı ve 3 Meksikalı gözaltına alındı.

 

İLK KEZ RASTLANIYOR


Daha önce küçük teknelerde Hint keneviri seraları ve uyuşturucu laboratuvarı ele geçirildiğini belirten polis, bu kadar büyük bir yüzen laboratuvara ilk kez rastlandığını açıkladı.

HOTİAD