BİZİMLE İLETIŞİME GEÇİN

info@platformdergisi.com

 
Hollanda'da işletme sayısı ilk defa 2 milyon rakamını aştı

Hollanda'da işletme sayısı ilk defa 2 milyon rakamını aştı


Hollanda'da yeni açılan veya kurulan işletme sayısı yüzde 5 oranında arttı. Ülkedeki Ticaret odalarına kayıtlı olan toplam işletme sayısı ise tarihinde ilk defa 2 milyon rakamını geçerek, 2 milyon 404 bine ulaştı.

 

2019 yılında kurulan şirket sayısı, bir önceki yıla göre yüzde 5 artış gösterdi. Şirket sayısı bu dönemde 100 bin  yükseldi. Faliyet gösteren şirketlerin yüzde 80ini tek çalışanli şirketler oluşturuyor. Bunlarında yine yarısını Freelance, ZZP olarak adlandırılan, kendini saat ücreti kiralama yoluyla çalışan tek çalışanlı şirketler oluşturuyor. En çok artışta bu işletme sayısında görüldü. Yüzde 6 oranında artarak 1 milyon rakamına ulaştı. 

 

İşteme raporuna göre, 2019 yılında iflas eden firma sayısı ise bir önceki yıla göre yüzde 1 oranında artarak 3067 olarak gerçekleşti. Hızlı büyüyen sektörler geçen yıl inşaat (+% 8), sağlık sektörü (+% 7) ve perakende, otelcilik ve lojistik (tümü +% 6) sektörlerdi. Eyaletlere bakıldığında Flevoland ve Zuid-Holland öne çıkıyor. % 7 artış oldu. Limburg % 3 ile en az büyümenin görüldüğü bölge oldu. Erkek girişimcilerin oranı, kadın girişimcilerin oranına kıyasla geçen yılda değişmedi: Girişimcilerin% 64'ü erkek ve% 36'sı kadın. Yeni başlayan girişimcilerdeki bayanların oranı ise % 38.

 

Turkinfo

Avrupa 10.Şiir Yarışması Sonuçlandı