BİZİMLE İLETIŞİME GEÇİN

info@platformdergisi.com

 
Asbir Holland Sivas’ta Çocukları Sevindirdi

Asbir Holland Sivas’ta Çocukları Sevindirdi

 

Kısa adı Asbir Holland olan Avrupa Sivaslılar Birliği Hollanda , Ramazan ayında Sivas merkez ilçe ve köylerinde çocukları sevindirdi  ihtiyaç sahiplerine el uzattı.

 


 

Her yıl geleneksel yaptığımız Ramazan ayı yardımını bu sene yine " Gülmek istiyorsan gülümset, Mutlu olmak istiyorsan mutlu et " sloganıyla  gerçekleştirdik. Bu kampanyanın gerçekleşmesinde Asbir Hollanda'ya  başta Hollanda, Almanya, Belçika ve Fransa'dan maddi yardım eden hemşehrilerimize, dost ve arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz.

 

 

Toplamda yapılan maddi yardım karşılığında 100 çocuğa bayramlık alındı ve 100 aileye nakit 200 tl para yardımında bulunduk. Alış veriş çeki yerine, nakit para vermeyi uygun gördük. Nedeni ise, ihtiyaç sahipleri omparayla kendi mahalle veya köyünde istediği marketten kendi ihtiyacını kendisinin almasının daha iyi olduğunu düşündük.

 


Ayrıca çok zor durumda olan iki aileninde 1 yıllık ev kiralarını Asbir Hollanda yönetim kurulu üyeleri olarak üstlendik. Yardımları alan ihtiyaç sahiplerinin yardım eden bütün herkese etmiş oldukları dualarınıda buradan iletiyoruz. Hepinizden Allah razı olsun. Allah yapmış olduğunuz yardımları, hayır ve hasenatlarınız makbul ve kabul eylesin inşallah.

 


Asbir Holland'ın bu projesini Sivas'ta çok güzel bir şekilde hayırları yerine ve gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Asbir Hollanda Sivas  Başkanı Mehmet Soykök, yardımcısı Ünsal Artuk ve Gökhan Korkmaz'a Asbir Hollanda yönetimi olarak çok teşekkür ederiz.

 

Harrisons baklava