BİZİMLE İLETIŞİME GEÇİN

info@platformdergisi.com

 
Türk turizmine Hollanda'dan ödül...

Türk turizmine Hollanda'dan ödül...


Turizm alanındaki yıldızı giderek parlayan Türkiye, Hollanda'da, "AB içinde uçakla gidilen en kaliteli destinasyon" ödülüne layık görüldü.Avrupa'nın sayılı internet sitelerinden Zoover'ın düzenlediği yarışmada, Türkiye pazardaki en büyük rakibi İspanya'yı geride bırakarak ödül almaya hak kazandı.


Bilthoven kentinde düzenlenen törende ödülü alan Lahey Kültür ve Tanıtma Müşaviri Enis Tataroğlu, ödülün Türkiye açısından büyük bir başarı olduğunu, internet üzerinde uzun zamandır devam eden yarışmada, Türkiye'nin rakibi İspanya'yı geçerek, ödülü kazandığını ifade etti.


Rezervasyonlarda yüzde 18 artış
Türkiye'yi geçen sene 1 milyon civarında Hollandalı turistin ziyaret ettiğini ve bu sayının bu yıl daha da artacağını vurgulayan Tataroğlu, şu andaki rezervasyonlara bakıldığında Türkiye'ye dönük talepte yüzde 18'lik bir artış olduğunu ifade etti.


Böyle devam ettiği takdirde bu sene oldukça yüksek sayıda Hollandalı turisti ağırlayacağız" diyen Tataroğlu, Türk turizminin gelişmesinde, Türkiye'nin yakaladığı istikrarın da etkisi bulunduğunu söyledi.

Bayram tebriği