BİZİMLE İLETIŞİME GEÇİN

info@platformdergisi.com

 
COJEP'den Suriye El Bab Hastanesine ambulans baĝışı

COJEP'den Suriye El Bab Hastanesine ambulans baĝışıKısa adı COJEP olan Eşitlik, Adalet ve Barış Konseyi bünyesinde oluşturulan COJEP Humanitair, Hollandalı yardım Kuruluşu   St.Humanitaire Hulp Syrie işbirliĝi ile Saĝlık bakanlıĝına baĝlı Suriye El Bab hastanesine ambulans baĝışında bulundu. Hollanda`dan yardım kampanyası ile alınan ambulansla birlikte tıbbı malzeme de El Bab hastanesi müdürü Mahmut Çiriş tarafından teslim alındı. 


COJEP Humanitair başkanı Burhanettin Carlak, yaptıĝı açıklamada Türkiye`nin devleti ve milleti ile bölgede maĝdur olan Suriyeli kardeşlerine

 


 

destansı bir insanlık  yardımı yaptıĝını belirterek, Batılı dostları ile işbirliği ile katkı sunmak istediklerini belirtti. Carlak, `Türkiye`nin yaptıĝı hastanede inancı, etnik kökeni ne olursa olsun tüm bölgeye hizmet sunuyor,  Avrupalı dostlarımızın daha cok elini taşın altına koyması gerekir, Avrupa`da farkındalık oluşturulması ve konunun gündemde tutulması çök önem arz etmektedir` dedi.


Ambulans baĝış kampanyasını AFAD ve Kızılay` la koordineli ve eşgüdümlü yürütteklerini belirten Carlak, bir sonraki kampanyalarında Suriyeli okullarla Avrupa`daki okullar arasında kardeşlik çalışması düşündüklerini belirtti.

Avrupa 10.Şiir Yarışması Sonuçlandı