BİZİMLE İLETIŞİME GEÇİN

info@platformdergisi.com

 
Hollanda’dan Kayseri Merkezli Suat Altın İnşaat’a dolandırıcılık iddiası

Hollanda’dan Kayseri Merkezli Suat Altın İnşaat’a dolandırıcılık iddiası


Kayseri merkezli Suat Altın İnşaat tarafından dolandırıldığını iddia eden çok sayıda mağdur sosyal medya üzerinden tepkilerini dillendirmeye başladılar.


Hollanda Türkleri tarafından yakından tanınan yazar ve aile terapisti Ayşe Yazılıtaş sosyal medya üzerinden gösterdiği tepkide ‘’Resmen Dolandırıldık’’ ifadesini kullanarak çok sayıda mağdur olduğunu belirtti.

 

Ayşe Yazılıtaş’ın ifadesini aynen burada yayınlıyoruz:

 

Resmen dolandırıldık!!! 


2018 yılında Kayseri Melikgazi Suat Altın İnşaat firmasından daire aldık. Firmada çalışan 2 personel, Güntay Altın ve Hüseyin Alırvermez tapu işlemlerini yoluna koymak adına bizden vekalet aldılar. Yurt dışında olduğumuz için işlerimizi yakından takip edemedik ve o yıl benim hastalığım nedeni ile Türkiye'ye gitmemiştik. Ayrıca bizi dolandırabilecekleri aklımıza bile gelmedi. Sözleşmemiz var dedik, dairenin parasını taksitle banka yoluyla havale ettik.


Bu hafta bizi Halkbank'tan aradılar ve dairemizin 2017 yılından itibaren ipotekli olduğunu söylediler. 

 

Başta biri bize şaka yapıyor sandık.

  

Araştırmamızın sonucu, Suat Altın İnşaat firması 2017 yılında ipotek almış ve daireyi bize ipotekli satmışlar. 

 

Yardıma ihtiyacımız var.


Güvenebileceğimiz dürüst ve tecrübeli bir avukata ihtiyacımız var. Kayseri’den olması çok iyi olacak.


Ayrıca başka mağdur varsa bizimle irtibata geçebilir.

 

Ayşe Yazılıtaş


Suat Altın İnşaat firmalarını şu şekilde tanıtıyorlar: Suat Altın İnşaat iş hayatına 1970’li yılların başında sektördeki birikim ve tecrübeleriyle inşaat sektöründe kaliteli ve güvenli yapılar inşa etmeye başlamış ve birçok konut ve iş yeri projesini başarıyla tamamlamıştır.


Ürettiği tüm konutlarda insan olgusunu ön planda tutan Suat altın inşaat, 1970’den beri toplam 10.000 kişiyi konut sahibi yapmış, birçok önemli projeyi teslim tarihinden önce başarıyla tamamlamıştır ifadesine yer veriyor.

 


Amsterdam / Tarık OKAN

Avrupa 10.Şiir Yarışması Sonuçlandı