Amsterdam’da Midyat Kuyumcusuna patlayıcı ile saldırı

Amsterdam’da gece 03:45 sıralarında kimliği belirsiz kişi yada kişilerce Jan Evertsenstraat'taki Midyat kuyumcusuna patlayıcı ile saldırı gerçekleştirildi...


  • Kayıt: 02.03.2021 14:07:17 Güncelleme: 02.03.2021 14:07:17

Amsterdam’da gece 03:45 sıralarında kimliği belirsiz kişi yada kişilerce Jan Evertsenstraat'taki Midyat kuyumcusuna patlayıcı ile saldırı gerçekleştirildi.

Çok fazla hasarın meydana geldiği saldırının sesleri çevre de de hissedildi.

Kim yada kimleri yaptığı konusunda fazla bir bilginin olmadığı saldırı polis tarafından yoğun bir şekilde araştırılmakta.

Mağazadaki hasar çok büyük.

Kuyumcu dükkanının sahibi Turan Aksoy, bir anlam veremiyorum. Gördüğünüz gibi, her taraf harap olmuş. Tüm tavan düştü, panjurlar." Ama hepsi bu değil. "Sadece bizimle değil, mahalledeki bütün camlar da kırıldı."

Polis fail (ler) i aramaya başladı. 

Patlayıcı Keşif Ekibi araştırıyor, ancak başka patlayıcı veya başka tehlikeli madde bulamadılar. İtfaiye ayrıca ağır patlama nedeniyle çökme riski olup olmadığını da kontrol etti.

Polise göre, şüphelilerin herhangi bir şeyi yağmalayıp yağmalamadıkları henüz belli değil. Polis, tanıkları ihbar etmeye çağırıyor.

Ayrıca Polise göre, iki şüpheli motorlu bir scooter ile Balboastraat'a kaçtı. Faillerin yakalanıp yakalanmadığı bilinmiyor.

Midyat Kuyumcusuna yapılan bu ilk değil. Daha öncede iki defa soygun yaşadı.

Amsterdam / Furkan TURGUT