Amsterdam’da filografi sanatçısı Kezban Arslan ikinci kişisel sergisini açtı

Amsterdam’da seksen eserden oluşan 2. Kezban Arslan Kişisel Filografi Sergisi, Amsterdam Başkonsolosun Engin Arıkan...


  • Kayıt: 05.10.2021 15:16:02 Güncelleme: 05.10.2021 18:38:25

Amsterdam’da seksen eserden oluşan 2. Kezban Arslan Kişisel Filografi Sergisi, Amsterdam Başkonsolosun Engin Arıkan...

Amsterdam’da seksen eserden oluşan 2. Kezban Arslan Kişisel Filmografi Sergisi, Amsterdam Başkonsolosu Engin Arıkan, Amsterdam Yunus Emre Enstitüsü müdürü Abdullah Altay ve çok sayıda sanatseverin katılımıyla Amsterdam Rhone Event Center’de gerçekleştirildi.

Filmografi Saatçisi Kezban Arslan’ın yaptığı açılış konuşmasında toplum olarak zor bir zamandan geçtiğimizi ve bu sureci kendisini çalışmalarına adayarak, verimli bir şekilde geçirmeye çalıştığını ve bunun sonucunda 80 yeni eserden oluşan bu serginin kültür ve sanatın şehri Amsterdam’a kazandırmaktan duyduğu memnuniyeti ve isterse Türk kadınının neleri yapabileceğini içinde yaşamış olduğumuz topluma göstermekten gurur duyduğunu ifade etti.

Amsterdam Başkonsolosu Engin Arıkan yaptığı konuşmasından geçtiğimiz sene gerçekleşmiş olan sergiye Korona dolayısıyla katılamadığını ama bu sergiye katılmaktan dolayı olan memnuniyetini ifade edip, Kezban Arslan’a başarılarının devamını diledi.

Yapilan açılış töreninin ardından, Amsterdam Başkonsolosu Engin Arıkan ve Amsterdam Yunus Emre Enstitüsü müdürü Abdullah Altay, sergi alanını gezerek, sanatçı Kezban Arslan’dan eserleri hakkında ilgili bilgi aldılar.

Sanatçının çalışmaları hakkında  veya iletişim Bilgilerine  aşağıdaki internet adresinden ulaşabilirsiniz

www.vatanfilografi.com 

Haber: Sedat TAPAN / Amsterdam