Gençler yeni sezona yoğun katılımla başladılar

Hollanda Diyanet Vakfı’nın önemli birimlerinden olan HDV Gençlik Koordinatörlüğü gönüllüleri 2021-2022 sezonu çalışmaları için Ede Ulu Camiinde bir araya geldi...


  • Kayıt: 07.10.2021 22:31:01 Güncelleme: 08.10.2021 17:28:28

Hollanda Diyanet Vakfı’nın önemli birimlerinden olan HDV Gençlik Koordinatörlüğü gönüllüleri 2021-2022 sezonu çalışmaları için Ede Ulu Camiinde bir araya geldi.

Toplantıya kızlar-erkekler gençlik kollarının bölge başkanları, cami/şube gençlik başkanları ve yardımcıları katıldı. Program, gençlik koordinatörünün sunumuyla başladı. Erhan Helvacı’nın Kur’ân-ı Kerim tilaveti ve Ede Ulu Camii din görevlisi Ramazan Kuvaç’ın selamlama konuşmasından sonra Deventer Din Hizmetleri Ataşesi Mustafa Yeşilorman İslam medeniyetinde gençlik ve önemi üzerine mesajlar verdi.

Özel tanışma Oyunları

Açılış programının ardından kızlar kolu başkanı Sümeyye Akcan ve erkekler kolu başkanı Mete Yıldız kısa birer konuşma yaptılar. Daha sonra Mete Yıldız ve gençlik sekreteri İsa Şeker başkanlığında bölge başkanları sahneye davet edilerek kendilerini tanıttılar.

Gençliğe Kitaplar

Programa katılan gençlik başkanları ve yardımcılarına İmam Gazali’nin gençliğe hitaben “Eyyuhe’l-veled” adıyla kaleme aldığı ve Abdulwahid van Bommel tarafından Hollanda’ya “Adviezen aan jongeren” adıyla tercümesi ile İslam temel bilgilerini içeren “Basiskennis over İslam” kitapları hediye edildi.

Ede / Sedat TAPAN