Vakaların artmasıyla birlikte kısa süreli kısmen kapanma gündemde

Hollanda'da koronavirüste günlük vaka sayısı 17 bine dayandı. Geçici hükümet, vaka sayılarındaki hızlı yükselişin önüne geçmek için sınırlı kapanma kararı aldı...


  • Kayıt: 12.11.2021 16:56:13 Güncelleme: 12.11.2021 17:09:39

Hollanda'da koronavirüste günlük vaka sayısı 17 bine dayandı. Geçici hükümet, vaka sayılarındaki hızlı yükselişin önüne geçmek için sınırlı kapanma kararı aldı. Alınan yeni önlemlrin detayı bu akşam düzenlecek olan basın toplatısıyla kamuoyu ile paylaşılacak.

Başbakan Mark Rutte ile Sağlık Bakanı Hugo de Jonge, yerel saate göre 19:00'da yapacakları basın toplantısında, hükümetin önümüzdeki dönem için uygulayacağı yeni korona tedbirleri açıklanacak. Ancak, Perşembe günü gece geç saatlere kadar Lehey kentindeki Başbakanlık Ofisi Catshuis'de gerçekleşen görüşmelerdensızan bilgilere göre hükümetin kısa süreli kapanmaya ve sadece COVID-19 aşısı olan veya hastalıktan kurtulan kişilerin Korona Giriş Belgesi alabileceği 2G uygulamasına sıcak baktığı ortaya çıktı.

Kısıtlı kapanma 3 hafta sürecek. Alışveriş merkezleri, kafe, restoran, eğlence yerleri ile işyerleri saat 19:00'a kadar açık kalabilecek. Diğer taraftan okullar eğitime devam edecek.