Hollanda Kümbetliler Vakfı, ''Köy odası'' aktivitesini her yıl olduğu gibi bu yıl da düzenledi

Hollanda Kümbetliler Vakfı, geleneksel olarak düzenlediği ''Köy odası'' aktivitesini her yıl olduğu gibi bu yıl da düzenledi...


  • Kayıt: 04.01.2022 01:10:03 Güncelleme: 04.01.2022 13:43:42

Hollanda Kümbetliler Vakfı, geleneksel olarak düzenlediği ''Köy odası'' aktivitesini her yıl olduğu gibi bu yıl da düzenledi.

Kümbetliler Vakfı, Büyükelçimizi ve Başkonsolosumuzu ağırladı

Hollanda Kümbetliler Vakfı, geleneksel olarak düzenlediği ''Köy odası'' aktivitesini her yıl olduğu gibi bu yıl da düzenledi.

Düzenlenen programa Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Şaban Dişli, T.C Amsterdam Başkonsolosu Engin Arıkan, Amsterdam Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Abdullah Akın Altay, vakıf üyeleri ve camii cemaati katıldı.

Samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmede Hollanda Kümbetliler Vakfı Başkanı Bekir Baş, ilk olarak vakıf hakkında büyükelçimize ve başkonsolosumuza bilgi verdi. Yapılan hizmetlere de değinen Vakıf Başkanı Baş, bu hizmetlerin devam etmesi için ellerinden gelen herşeyi yapacaklarını belirtti.

''Kümbetliler Vakfı, örnek teşkil etmeli !''

Buna karşılık söz alan Büyükelçi Şaban Dişli, Kümbetliler Vakfı'nın yürüttüğü faaliyetlerin çok önemli olduğunu vurgulayarak, vakıf hizmetlerinin Hollanda Türk topulumuna duyurulması gerektiğini söyledi.

Hollanda'da yetişen Türk gençlerinin Hollanda siyasetinde daha çok yer almalarının önemine de değinen Dişli, bu sayede artık buranın yerlisi olan Türklerin sorunlarıyla daha kolay başa çıkabileceklerini belirtti.

Son olarak vakıf üyeleri ve camii cemaati ile bir araya gelip, onlarla sohbette bulunan Dişli, çocuklara Türk kültürünün öğretilmesinin önemine dikkat çekerken, gönüllerinin Kümbetliler ile birlikte olduğunu söyledi.

Platform haber