HDV Amersfoort Mevlânâ Camii bir iftar verdi

HDV Amersfoort Mevlana Cami’nin hazırlamış olduğu iftar programına büyük katılım oldu. Mevlânâ Camii Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Aslan iftar programının açılış konuşmasını yaparak davete katılanlara katılımlarından ötürü teşekkür etti...


  • Kayıt: 01.05.2022 17:19:28 Güncelleme: 01.05.2022 17:23:48

HDV Amersfoort Mevlânâ Camii bir iftar verdi

HDV Amersfoort Mevlana Cami’nin hazırlamış olduğu iftar programına büyük katılım oldu. Mevlânâ Camii Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Aslan iftar programının açılış konuşmasını yaparak davete katılanlara katılımlarından ötürü teşekkür etti. Aslan, camilerinin kültür merkezi olarak da kullandıklarına dikkat çekerek, “cami binası bizim her şeyimiz, çocuklarımıza anadil eğitimi din dersleri dinî ve millî bayramlarımızı kutlayabileceğimiz bir yer olarak da kullanılmaktadır” dedi.

Büyük bir özveri ve gayretle kendi çabalarıyla yapılan programa çevre illerdeki camilerin  yöneticileri de katılım sağladılar, Amersfoort Camiler Konseyi Temsilcileri, Al Fath Camii yöneticileri, Selimiye Camii temsilcileri ve Türk İslam Kültür Dernekleri Federasyonu Başkan yardımcısı ve Amersfoort’taki çok sayıda cami cemaati  katıldı.

İftar saatinde din görevlisi tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti sunumu yapıldı ve dualar edilerek vatandaşlar oruçlarını açtılar.

Amersfoort ve çevresindeki vatandaşları bayram öncesi bir araya getirebilmek için düzenlenen iftar programında davetliler hoşça bir vakit geçirdiler.

Kısaca Amersfoort Mevlânâ Camii’ni tanıyalım

HDV Mevlânâ Camii 1981 yılında Amersfoort’ta Bloemweg’deki geçici binasında faaliyetlerine başladı. Şu anki hizmet binasına 1990 yılında taşındı. Ek binası 2015 yılında faaliyete başladı. Eğitim faaliyetleri, kültürel faaliyetleri ile hizmetlerine devam etmektedir. Caminin 680 üyesi vardır. Cami içindeki birlik ve beraberlik ve cemaat arasındaki bağ çok güçlü. Türkiye’nin değişik yerlerinden gelen insanların toplanma yeri olarak cami büyük bir boşluğu doldurmaktadır.

Şimdiki yönetim kurulu şu isimlerden oluşmaktadır:

Başkan Yusuf Aslan

Sekreter: Kazım Doğan

Muhasip: İsmail Akyol

Yöneticiler: Yusuf Kılınç, Halil Eryılmaz. Talih Yıldız, Hayrettin Bilginç