Deventer Din Hizmetleri Ataşesi Mustafa YEŞİLORMAN’a veda ve vefa programı düzenlendi

Türkiye Cumhuriyeti Deventer Din Hizmetleri Ataşesi Mustafa YEŞİLORMAN’a Deventer Merkez Camii’nde Deventer bölgesinde görev yapan din görevlileri bir veda programı tertip etti...


  • Kayıt: 05.05.2022 15:24:11 Güncelleme: 05.05.2022 20:47:51

Deventer Din Hizmetleri Ataşesi Mustafa YEŞİLORMAN’a veda ve vefa programı düzenlendi

Türkiye Cumhuriyeti Deventer Din Hizmetleri Ataşesi Mustafa YEŞİLORMAN’a Deventer Merkez Camii’nde Deventer bölgesinde görev yapan din görevlileri bir veda programı tertip etti.

Yaklaşık 12 senedir Hollanda’da din görevliliği ve Din Hizmetleri Ataşeliği görevini başarıyla sürdüren Mustafa YEŞİLORMAN’ın veda  programı yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Din Hizmetleri Müşaviri Prof. Dr. Haluk Songur başta olmak üzere bölge cami dernek başkanları ve yöneticileri, din görevlileri ve sevenleri  veda  programında Mustafa Yeşilorman’ı yalnız bırakmadılar.

Program Deventer Merkez Camii imamı İsa KIRTEPE tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Programı sunan Aydın YILMAZ, Cami Dernek başkanı Kerem ALAN ve T.C. Lahey Din Hizmetleri Müşaviri Prof. Dr. Haluk SONGUR’un selamlama konuşmalarının ardından hocamıza özel olarak hazırlanan fotoğraf slayt gösterisi yapıldı.

Serbest kürsü vasıtasıyla katılımcılar  dilek ve temennileri ilettiler.

Mustafa YEŞİLORMAN’ın yaptığı veda konuşmasın ardından hediyeler takdim edildi.

Yaklaşık 2 saat süren program yapılan ikramların ardından sona erdi. Türkiye’deki görevinde Sayın Ataşemize başarılar diliyoruz.