Hollanda’nın “Kültürel Buluşması” 3’üncü Anatolia Festijn Yarın Amsterdam’da Başlıyor

Hollanda’nın “Kültürel Buluşması” olarak gelenekselleşen Anatolia Festijn etkinliğinin üçüncüsü ‘Ailemle orada olmak istiyorum’ aile teması ile 03-06 Haziran 2022 tarihlerinde her zamanki yerinde Amsterdam Stadspark Osdorp’ta yarın başlıyor...


  • Kayıt: 02.06.2022 22:06:15 Güncelleme: 02.06.2022 22:08:28

Hollanda’nın “Kültürel Buluşması” 3’üncü Anatolia Festijn Yarın Amsterdam’da Başlıyor

Hollanda’nın “Kültürel Buluşması” olarak gelenekselleşen Anatolia Festijn etkinliğinin üçüncüsü ‘Ailemle orada olmak istiyorum’ aile teması ile 03-06 Haziran 2022 tarihlerinde her zamanki yerinde Amsterdam Stadspark Osdorp’ta yarın başlıyor.

Anatolia Festijn, Hollanda kültürünü, Anadolu kültürleri ile tanıştırmayı ve kaynaştırmayı amaç edinen ve bu anlamda kültürler arası bir köprü vazifesi gören Stichting Markad kurumunun düzenlemiş olduğu Anadolu kültür günlerinin adıdır.

Anatolia Festijn, Anadolu‘nun sahip olduğu zenginlikleri, çeşitliliği ve kültürel birikimini bu etkinlikler aracılığı ile ziyaretçilerle buluşturmayı hedefleyen bir organizasyondur.

Anatolia Festijn, Anadolu'nun farklı bölgelerine ait özelliklerin, yöresel unsurların, mutfak lezzetlerinin ziyaretçileri ile buluşturma misyonunu üstlenir.

Etkinlik süresince 50 bin civarı katılım bekliyoruz.

7’den 70’e tüm yaş guruplarının katılacağı etkinliğimize ailecek güzel günler geçirmek için bekliyoruz. Çocuklarınız oyun parkurunda oynayıp, eylenirken siz de programlara katılabilir etkinlik alanında dolaşıp alışveriş yapabilirsiniz.

Etkinliğimize sadece Amsterdam ve çevresinden değil, tüm Hollanda’dan ve çevre ülkelerden katılımcılar gelmektedir.

Etkinlik sırasında performans sergileyen konuşmacılar veya sanatçılar

Yetişkinlere ve çocuklara hitap eden tiyatro oyunları, sahne gösterileri, söyleşi tadındaki sohbetleri ile geleneksel değerlerin etkileşimini paylaşmayı hedeflemektedir.

Her gün ayrı etkinlikler, birbirinden özel lezzetler ve çocuklara özel oyun alanları ile kültür buluşmasının yaşanacağı etkinliğimize, ailecek bekliyoruz.

Amsterdam / Furkan TURGUT