Hollanda’da Profesyoneller Gençlerle Buluşmaya Devam Ediyor

T.C Rotterdam Başkonsolosluğu’nun organize ettiği Hollanda’da mesleki hayatlarında başarıya ulaşmış profesyonellerin konuk edildiği ve artık geleneksel hale gelen “Profesyoneller Gençlerle Buluşuyor” başlıklı söyleşilerin beşincisi, uzun bir pandemi döneminden sonra gerçekleşti...


  • Kayıt: 13.06.2022 15:24:58 Güncelleme: 13.06.2022 16:15:55

Hollanda’da Profesyoneller Gençlerle Buluşmaya Devam Ediyor

T.C Rotterdam Başkonsolosluğu’nun organize ettiği Hollanda’da mesleki hayatlarında başarıya ulaşmış profesyonellerin konuk edildiği ve artık geleneksel hale gelen “Profesyoneller Gençlerle Buluşuyor” başlıklı söyleşilerin beşincisi, uzun bir pandemi döneminden sonra gerçekleşti.

Gençler, bir kez daha toplumda rol model olarak gösterilebilecek bir profesyonel ile, bir araya gelme fırsatı buldu ve ondan tavsiyeler aldı. 

Bu söyleşinin konuğu dijitalleşme konusunda uzman olan, Fontys Üniversitesi öğretim görevlisi Erdinç Saçan’dı. Bu konuda ders veren ve son olarak yapay zeka konusunda bir kitabı yayınlanan Saçan, sunuculuğunu Rotterdam Başkonsolosu Aytaç Yılmaz’ın yaptığı programda önemli bilgiler verdi ve öğrencilerin sorularını yanıtladı. Dijitalleşme, uzaktan eğitim, popüler meslekler, teknoloji, yapay zeka, sosyal medya ve bilgiye erişim gibi pek çok konu üzerinde durdu.

Programın sürpriz bir de konuğu vardı. 

Dergimiz Platform’un ilk defa gündeme getirdiği Giethoorn’da maruz kaldığı ırkçı saldırılar nedeniyle Rotterdam’a taşınmak zorunda kalan H. Yılmaz ve sevgili oğlu da kendilerine ayrılan ön sırada yerlerini aldılar. Başkonsolos Yılmaz tarafından tanıtılan özel konuklar, gençlerden yoğun alkış aldı.

Programa verilen arada konuklar, müzisyen Semih Arıkan’ın çalıp seslendirdiği şarkılar eşliğinde hoşça vakit geçirdiler.

Söyleşinin sonunda ise, ikramlar eşliğinde “networking” etkinliği yapıldı.

Gençlerimiz Erdinç Saçan ve Başkonsolosla bizzat tanışarak, merak ettikleri konuları sorma imkanı elde ettiler.

Programın sonunda Başkonsolos Yılmaz, konuğu Erdinç Saçan ve katılımcı gençlere programların devam edeceği müjdesini verdi. Gençlerimiz de kendilerine sağlanan bu imkandan dolayı teşekkürlerini sundular.

Rotterdam / Furkan TURGUT