Hollanda'da hırsızı toz bezi ile püskürten Türk anne konuştu: Yanlış kapıya çattı

İzlenme rekorları kıran cesur Türk anne konuştu. Hollanda'nın Deventer şehrindeki bir fırına satırla giren hırsızı elindeki toz beziyle kovalayan Konyalı Latife Peker, kamera görüntülerini izlediğinde kendisine inanamadığını söyledi...


  • Kayıt: 30.07.2022 22:03:28 Güncelleme: 30.07.2022 22:03:28

Hollanda'da hırsızı toz bezi ile püskürten Türk anne konuştu: Yanlış kapıya çattı

İzlenme rekorları kıran cesur Türk anne konuştu. Hollanda'nın Deventer şehrindeki bir fırına satırla giren hırsızı elindeki toz beziyle kovalayan Konyalı Latife Peker, kamera görüntülerini izlediğinde kendisine inanamadığını söyledi.

Hollanda'daki Mevlana isimli fırınlarında sabah temizliği yaptığı sırada dükkana giren satırlı hırsızı elindeki toz beziyle engelleyen üç çocuk annesi 47 yaşındaki Peker, olay anını ve sonrasında yaşananları anlattı.

ŞAKA ZANNETTİM

"O an birisinin şaka yaptığını zannettim" diyen Peker, hırsızın doğrudan kasaya yönelmesiyle şoka uğradığını söyledi. "Bir an refleksle hırsıza müdahale ettim, hırsızı itmemle kasa yere düştü." dedi.

Hırsızın yere düşen kasadaki paraları almaya çalışmasını gülerek anlatan Peker, "O an elimde bulunan bezle onu iteklemeye devam ettim." dedi.

O sırada fırına alışverişe için gelen Hollandalı müşterinin kaçmaya çalışan hırsıza müdahale ettiğini dile getiren Peker, olay anının şaşkınlığıyla ilk olarak oğlunu aradığını söyledi. Olay anında evde bulunan Yasin Peker, annesinin haber vermesinin ardından hemen fırına gittiğini belirtti.

 TÜRK KADINININ GÜCÜ

Olayı duyan ve sosyal medyadan görenlerin tepkilerini aktaran Latife Peker, "Kimisi tebrik ediyor, kimisi geçmiş olsun diyor. Bazıları da Türk kadının gücü, Türk kadının cesareti diyor." diye konuştu.
Peker, hırsıza müdahale eden Hollandalı müşterinin sonradan fırına uğrayıp kendisini tebrik ettiğini ve çiçek getirdiğini söyledi.

KENDİME İNANAMADIM

Fırınlarında daha önce bir kez daha hırsızlık olayı yaşadıklarına değinen Peker, "Kamerada görüntüleri izleyince kendime inanamadım." diye konuştu.

Olayın bir anda geliştiğini ve hırsızın elindeki satırı görmediğini belirten Peker, ölümün o an aklına gelmediğini söyledi.