HOLLANDA, YENİ ATANAN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ WIJNANDS HOTİAD BAŞKANINI ZİYARET ETTİ

Hollanda, Ankara Büyükelçiliğine yeni atanan, 2 Eylül 2022 de görevine başlayacak olan Büyükelçi J.C.S. (Joep) Wijnands, HOTİAD Başkanı Hikmet Gürcüoğlu’nu Hollanda’da ziyaret etti...


  • Kayıt: 11.08.2022 09:17:38 Güncelleme: 11.08.2022 10:32:14

HOLLANDA, YENİ ATANAN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ WIJNANDS HOTİAD BAŞKANINI ZİYARET ETTİ

Hollanda, Ankara Büyükelçiliğine yeni atanan, 2 Eylül 2022 de görevine başlayacak olan Büyükelçi J.C.S. (Joep) Wijnands, HOTİAD Başkanı Hikmet Gürcüoğlu’nu Hollanda’da ziyaret etti.

Yeni Ankara Hollanda Büyükelçisi J.C.S. (Joep) Wijnands, 2019’dan beri Savunma Bakanlığı Politika Genel Müdürlüğü’nün genel müdürlüğünü yapmaktaydı.  Ondan önce Roma büyükelçiliği görevini yürüten Wijnands, Dışişleri Bakanlığı’nda da Güvenlik Politikası Direktörü ve Siyasi İşler Direktör Yardımcısı görevlerinde bulundu.

Vilnius’ta büyükelçi görevinde de bulunan Wijnands, aynı zamanda Afganistan Uruzgan’daki Hollanda misyonunda Sivil Temsilci olarak görev yaptı.

Yapılan tanışma görüşmesinde iki ülkenin ortak paydası olan Hollanda Türk Toplumu geniş bir yer tuttu.

İki ülke arasındaki ticari işbirliği ve ortak çalışmalar, konuşulan önemli  ikinci konuydu.

Her iki tarafın da memnuniyet duyduğu ticari ilişkilerin seviyesinin karşılıklı olarak arttırılması ve  doğrudan yatırım projeleri de ana buluşmanın ana konulardandı.

Potansiyeli daha da büyütüp, eldeki imkânlara ivme kazandırmak ve ortaklaşa yapılabilecekler konusunda iki taraf da mutabık olurken, beklentilerin ve gerçekleşecek olanların reel olduğu düşünmekteler.

Yeni büyükelçi J.C.S. Wijnands, HOTİAD Başkanı Hikmet Gürcüoglu ve üyelerini Ankara’ya davet ederek, misafir etmekten memnuniyet duyacaklarını ifade etti.