Mehmet Keskin “Toplumumuzun en büyük gündemi sağlık sigortası”

BM Sigortam, STK temsilcileri ve basın mensuplarının katılımı ile merkez binasında bilgilendirme toplantısını düzenledi...


  • Kayıt: 24.11.2022 22:40:22 Güncelleme: 24.11.2022 23:01:32

Mehmet Keskin “Toplumumuzun en büyük gündemi sağlık sigortası

BM Sigortam CEO’su Mehmet Keskin ve ekibinin Tilburg’daki merkez ofislerinde gerçekleştirdiği toplantıya; UID Genel Başkanı Hasan Tekten, UIT Bölge Sekreteri Tekin Ateş, IGMG Kuzey Hollanda Federasyon Başkanı Mustafa Hamurcu,TİKDF Başkanı Ömer Altay, HTF Başkanı Murat Gedik, Başkan Yardımcısı Erim Uğurlu, SICN temsilcisi Akif Altaṣ, HORECA Bond Başkanı Tarık Saki, ASBİR Hollanda Başkanı Göksel Soyugüzel, Fuarım organizatörü Zekeriya Arslan, HOKAF temsilcisi Rıza Görer, Danışman Emin AteşPlatform Dergisi yazarı Av. İsmet Özkara, UID Hollanda Gençlik Başkanı Cafer Ateş ve basın mensupları katıldı.

Bireysel kredi, konut ve sigorta dalında hizmet vermeye başlayan BM sigortam, 10. yılında kolektif sigortacılık alanında çalışmaya başladı. Elde ettiği birikimi, tecrübeyi başarıya dönüştürerek, göçmenlere yönelik hizmet sunan BM Sigortam, Achmea grubunda ve Zilveren Kruis’te tek sigorta göçmen şirketi olma özelliğini taşıyor.

Mehmet Keskin, BM Sigorta’nın gelişimi ile alakalı bilgi vererek başladığı konuşmasında sağlık sigortası primlerinin yüksekliğine dikkat çekti.

Toplumumuzun en büyük gündemi sağlık sigortasıdır. Primler hâlâ etkisi hissedilen pandemiden sonra aşırı derecede arttı.

Biz üyelerimize sunduğumuz kolektif indirim ve özel poliçe ile bu yükü az da olsa hafifletmeye çalışıyoruz. Pandeminin insanlar üzerindeki psikolojik etkisi, sürekli evde oluşundan kaynaklı kilo alması ve yaşlı nüfusun artması primlerin yükselmesinde en etken unsurlardır. Bu yıl Centraal Beheer ve DAS adlı iki büyük sigorta şirketiyle anlaşma yaptık. Üyelerimize daha uygun fiyatla araç, ev ve hukuksal yardım alanında bu şirketlerle hizmet vereceğiz.

Sizlerin temsilciniz olduğumuzu bilmenizi isterim. Bu manada yapılacak ortak bir anlaşma, haklarımızı savunmamız bakımından bizleri daha güçlü kılar.

Hollanda’nın sağlık alanına ayırdığı bütçe ilk kez 100 milyarı aştı. 

Bakanlık ve sigorta şirketleri arasında yapılan anlaşmalar vatandaşı koruma nitelikli. Umarız bunun takipçisi olur. Herkes için erişilebilir ve karşılanabilir bir bakım için el ele vermeliyiz. Acil vakalarda bile uzun bekleme sıraları var. Hans için oluşturulan imkânlar Hasan için de hayata geçirilmeli.

Bu sene en az prim zammını Zilveren Kruis ve CZ yaptı.

Bizler üyelerimizin ve Türk vatandaşlarının ihtiyaçlarına göre poliçeler düzenleyeceğiz. Özellikle yaşadıkları ülkede Hollanda’da ve gerektiği zaman Türkiye’de de en hızlı ve kaliteli hizmet almaları için çalışacağız.

STK temsilcileri sorunları çözümüne dönük atılacak olan adımların içerisinde olacaklarını duyurdular ve Mehmet Keskin’e açıktan destek verdiler.

Program, BM sigortam tarafından sunulan ikram ve sohbetle sona erdi.

Tilburg