Hacı Faik Torunoğulları Adına Mevlid-i Şerif Programı Düzenlendi

27 Aralık Salı günü 84 yaşında iken hayata veda eden Hacı Faik Torunoğulları için Mevlid-i Şerif okundu...


  • Kayıt: 16.01.2023 11:23:03 Güncelleme: 16.01.2023 11:23:03

Hacı Faik Torunoğulları Adına Mevlid-i Şerif Programı Düzenlendi

Fethiye Turistik Otelciler Birliği eski Başkanı ve Orka Şirketler Grubu’nun Kurucusu ve Onursal Başkanı Hacı Faik Torunoğulları, bir süredir akciğer rahatsızlığı nedeniyle Fethiye'de tedavi görüyordu.

Merkezi Den Bosch Şehrinde bulunan Edelstaal International Simtronic şirketi binasında düzenlenen taziye kabul ve Mevlid-i Şerif programında -bir eksikle beraber- evlatları Turgut, Erdal, Ertan, Yavuz, Aykut Torunoğulları, Aileleri, TC. Lahey Büyükelçisi Şaban Dişli, Şirketinde çalışanlar Sivil toplum kuruluşu temsilçileri, Politikacılar ve dosları hazır bulundular ve taziyeleri kabul ettiler.

Başarıları ile ülkelerde, insani duruş ve ilişkileri ile gönüllerde yer edinen Torunoğulları ailesinin acısını paylaşmak adına ülkenin her yerinden, her kesimden ziyaretçi akını vardı.

Lahey Büyükelçisi Şaban Dişli'nin de katıldığı ve gün boyu süren program, Mustafa Aydın (HDV Fahri Din Görevlisi), Ferhat Arslan (HDV Zevenbergen Din Görevlisi), Veysel İlan (HDV Den Bosch Din Görevlisi), Halit Demir ve Yusuf Öznavruz'un okudukları Kur'ân-ı Kerîm ile başladı.

Mevlid-i Şerif, ilahiler, kasideler, sohbetler ile devam eden program, Hacı Faik Torunoğulları için yapılan dua ile sona erdi.

Duygulu bir atmosferde geçen programda, Hacı Faik Torunoğulları'nın ruhuna yollanan duaların ardından, ziyaretçilere ikramlarda bulunuldu.

Babalarının gidişiyle büyük bir hüzün ve üzüntü yaşayan evlatları, babalarının hayatından kısa kesitleri de ziyaretçilerle paylaştılar. Baba bir liderdi bizlere büyüklere saygı göstermemizi, küçüklerleri sevmemizi öğretti. Ticarete ileriye dönük markalaşarak dürüs çalışarak yatırım yapmamızı tavsiye ederdi. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Diyerek üzüntülerini dile getirdiler.