“Söz Konusu Vatansa Gerisi Teferruat”

Hollanda’nın Arnhem şehrinde çiftliklerden canlı tavuk yükleme şirketi olan Gemril Holding, Vatan için şehit olan ve depremde 10 ilde vefat edenler için 10 Din görevlisine şirketinde mevlüt okuttu...


  • Kayıt: 11.03.2023 10:52:40 Güncelleme: 11.03.2023 10:52:40

“Söz Konusu Vatansa Gerisi Teferruat”

Gemril Holding yönetim kurulu CEO’su Galip Gemril mevlüt öncesi yaptığı konuşmasında, “Dedemin ismini taşıyorum. Bu isme layık olmaya çalışıyorum. Eğitim evden başlar. İlk öğretmenlerim dedem, amcam, babam ve annemdir. Daha sonra eğitim almak için okuluma başladım, okulumda öğretmenlerimden de çok şeyler öğrenerek eğitimimi tamamladım. Babamın müsaadesiyle Gemril Holding CEO’su olarak işyerini yönetiyorum. Bizim aile için söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Hollanda’da doğup büyümeme rağmen Avrupalı Türk olarak vatanıma bayrağıma dilime dinime örf ve adetlerime sahip çıkarak, bulunduğumuz ülke Hollanda'nın kanunlarına uyum sağlayıp şirketimizi yönetiyoruz.

Bir ay öncesi asrın felaketi depremde 10 ilimiz ve çevresi yerle bir oldu. Bu felaketi unutmadık. Vatan için şehit olan ve depremde vefat edenler için T.C. Deventer Başkonsolosluğu bölgesinde görev yapan çeşitli 10 il ve ilçenin din görevlilerini çağırarak şirketimizde mevlüt okuttuk. Hollanda Diyanet Vakfına bağlı 10 din görevlisine, mevlüdü şerifimize katılan din görevlilerine ve dostlarımıza teşekkür ederim. Depremzedeler için yardım konusunu gündemde tutup Avrupa’dan yardımların devam edeceğine inanıyorum” deyip sözlerini tamamladı.

Daha sonra 10 il için 10 din görevlisi Kuran’ı Kerim’den ayetler okudular.

Mustafa Koyuncu Arnhem