Hollanda’nın en büyük festivali ‘’Anatolia Festijn’’ 16 Haziran’da Amsterdam’da başlıyor

Amsterdamse Bos Land van Bosse, 1182 DB Amstelveen de yapılacak. Çok sayıda yazar ve sanatçının katılacağı festivale diğerlerinden farklı olarak, 6 gün sürmesi girişin ücretsiz olması ve aile ortamında geçmesi bekleniyor...


  • Kayıt: 15.05.2023 16:01:04 Güncelleme: 16.05.2023 13:47:59

Hollanda’nın en büyük festivali ‘’Anatolia Festijn’’ 16 Haziran’da Amsterdam’da başlıyor

Bu sene Anatolia Festijn, 16-17-18 / 23-24-25 Haziran 

Organize adına Şerafettin Babacan, Yasin Pehlivan, Muhammed Kozan basın mensuplarına şu açıklamada bulundu:

Bu yıl dördüncüsünü organize edeceğimiz Anatolia Festijn, Amsterdam’da oldukça büyük bir alanda yapılacak. Geçtiğimiz yıl dört gün süren organizasyonun iki günü yağmurlu geçmesine rağmen çok büyük bir başarıya imza atılmış ve etkinliğe 50 binin üzerinde insan katılmıştı. “Aile festivali” olarak nitelendirdiğimiz bu festivalde, doğal olarak, çocukları ve aileyi ön planda tuttuk. Festival, herkesin rahatça girip gezeceği ve Türk kültürünü öğreneceği etkinliklerle dolu.

Festival, geçtiğimiz yıla göre daha büyük bir alanda gerçekleştirilecek ve iki ayrı haftada üçer gün olmak üzere, toplam altı gün olarak organize edilecek. Festival tarihleri ise şöyle: 16-17-18 Haziran ve 23-24-25 Haziran.

Park ve ulaşım sıkıntısı yaşanmaması için gereken planlamanın yapıldığı festivalin, herkesin memnun ayrılacağı bir organizasyon olacağını söyleyebiliriz.

Kar amacı taşımayan bu organizasyon, tamamen gönüllü çabalarla yürütülmektedir.

Türkiye’den gelecek sanatçı, yazar ve konuşmacıların da yer alacağı festivalimizin, geçen yıldan çok daha renkli ve güzel geçeceğini müjdelemek isteriz.

Hollanda ve çevresinden geçen yıllarda da festivale katılan ziyaretçilerimizin bu yıl yine yüksek katılım göstermesi bizleri çok daha memnun edecek.

Festival adresi:

Amsterdamse Bos

Land van Bosse,

1182 DB Amstelveen

Utrecht / Furkan TURGUT