Hollanda'da 17. Türk Halk Oyunları Yarışması düzenlendi

Hollanda'nın Rotterdam kentinde Türk Halk Oyunları Vakfı tarafından düzenlenen yarışmaya farklı kentlerden ve Almanya'dan halk oyunu ekipleri katıldı...


  • Kayıt: 04.06.2023 22:27:11 Güncelleme: 04.06.2023 23:02:57

Hollanda'da 17. Türk Halk Oyunları Yarışması düzenlendi

Hollanda'nın Rotterdam kentinde Türk Halk Oyunları Vakfı tarafından düzenlenen yarışmaya farklı kentlerden ve Almanya'dan halk oyunu ekipleri katıldı. Yarışmada 6 ekip Anadolu'nun farklı bölgelerine ait halk oyunlarını sergiledi. Birinciliği Almanya'dan Nefes ekibi kazandı. Rotterdam Başkonsolosu Sevgi Kısacık da etkinliğe katılarak teşekkürlerini iletti.

Hollanda'nın Rotterdam kentinde 17. Türk Halk Oyunları Yarışması düzenlendi.

Türk Halk Oyunları Vakfınca Rotterdam kentinde düzenlenen yarışmaya, Hollanda'nın farklı kentlerinin yanı sıra Almanya'dan da halk oyunu ekibi katıldı.

Türkiye'nin Rotterdam Başkonsolosu Sevgi Kısacık'ın da katıldığı etkinlikte 6 ekip, Anadolu'nun farklı bölgelerine ait halk oyunlarını sergiledi.

Yarışmada ayrıca, Brüksel korosu ve çocuk halk oyunları ekipleri de sahne aldı.

Yarışmanın birincisi, Almanya'dan Nefes ekibi olurken Amsterdam'dan yarışmaya katılan Palonia ekibi ikinci, Rotterdam'dan Bihro ekibi ise üçüncü oldu.

Utrecht Kültür Dans Grubu ekibi de seyirci ödülüne layık görüldü.

Birinci olan ekibi açıklayan Kısacık, yarışmayı düzenleyen vakfın başkanı Altay Demirci'ye teşekkür ederek, "Halk oyunlarımız, halk müziğimiz gerçekten milli hafızamızın önemli unsurları. Bu organizasyona katılan ve yarışan tüm STK'lerimize ve bu konuda emek sarf eden herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Platform Dergisi/AA