T-Mobile Hollanda'da Odido olarak Yeniden Markalaşacak

T-Mobile, Hollanda pazarında yeniden markalaşma sürecine girecek ve 5 Eylül’den itibaren Odido ile değiştirilecek. Markalaşma kararı, geçen yıl T-Mobile’ın özel sermaye şirketleri Warburg Pincus ve Apax tarafından satın alınmasının ardından ortaya çıktı...


  • Kayıt: 06.09.2023 20:32:09 Güncelleme: 06.09.2023 21:11:00

T-Mobile Hollanda'da Odido olarak Yeniden Markalaşacak

T-Mobile, Hollanda pazarında yeniden markalaşma sürecine girecek ve 5 Eylül’den itibaren Odido ile değiştirilecek. Markalaşma kararı, geçen yıl T-Mobile’ın özel sermaye şirketleri Warburg Pincus ve Apax tarafından satın alınmasının ardından ortaya çıktı. Yeniden markalaşmanın amacı, şirketi müşteri hizmetlerine odaklamak, rakiplerinden farklılaşmak için yeni abonelik hizmetleri sunmaktır.

Odido markası altında, operatör kişiselleştirme, fiber hizmetlerine erişim, sınırsız veri paketleri ve eğitim programlarına odaklanmayı planlıyor. Şirket ayrıca, 6 milyondan fazla hanehola hizmet vererek Hollanda’da en büyük %100 fiber optik bağlantı sağlayıcısı olmayı hedefliyor.

CEO Søren Abildgaard, T-Mobile’dan ayrıldıklarını vurgulayarak, “Hollanda’daki T-Mobile şirketinin artık sahiplik anlamında Deutsche Telekom ile hiçbir ilgisi kalmadığını belirtti.”

Baş Ticari Görevli Tisha van Lammeren, telekom endüstrisinde farklılaşma gerekliliğini vurgulayarak, “Bütün telekom sağlayıcıları artık neredeyse aynı şeyi yapıyor. Ve kendi ürünlerinize ve hizmetlerinize eleştirel bir şekilde bakarsanız, farklı olması gerektiğini anlarsınız” dedi.

Markalaşma çabası ayrıca şirketin Hollanda’da tüketici memnuniyetini artırmaya odaklanarak en iyi müşteri destekçisi olma hedefini yansıtıyor. Şu anda yaklaşık 8 milyon müşterisi olan Odido, telekom endüstrisinin ortalama müşteri memnuniyetini iyileştirmeyi ve müşteri dostluğunu yeni bir seviyeye taşımayı amaçlıyor.

Dünya çapındaki telekom pazarı hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen sektör profesyonelleri, 21-22 Kasım’da düzenlenecek Toplam Telekom Kongresi’ne davet ediliyor.