DENK Partisi, Schiedam Belediyesi Encümen Azası Doğukan Ergin'i İkinci Sıra Adayı Olarak Atadı

DENK Partisi, 22 Kasım'da yapılacak parlamento seçimlerine hızlı bir başlangıç yapıyor. Doğukan Ergin, bu seçimlerde DENK'in lideri Rizeli Stephan van Baarle'nin hemen arkasında ikinci sıra adayı olarak görev alacak...


  • Kayıt: 11.09.2023 15:05:08 Güncelleme: 11.09.2023 15:05:08

DENK Partisi, Schiedam Belediyesi Encümen Azası Doğukan Ergin'i İkinci Sıra Adayı Olarak Atadı

31 yaşındaki Ergin, Schiedam şehrinde doğdu ve şu anda bu şehirde belediye encümen azası olarak görev yapmaktadır. Ergin'in bu önemli göreve atanması, DENK'in genç ve yetenekli kadrolarıyla daha güçlü bir geleceğe doğru attığı adımı göstermektedir.

Ergin, siyasi kariyerine 2018 yılında DENK Partisi'nde başlamış ve kısa sürede Schiedam'daki DENK grubunun başkanlığını üstlenmiştir. 2022 yılında ise Schiedam'da DENK Partisi'ni ikinci büyük parti haline getirerek etkileyici bir başarıya imza atmıştır. Bu başarı, DENK'in koalisyon görüşmelerine öncülük etmesini sağlamış ve sonuç olarak Ergin, DENK adına Schiedam'da belediye encümen azası olarak atanmıştır.

Ergin, belediye encümeni olarak Çevre Hizmetleri ve Eğitim gibi önemli konulardan sorumlu. Bu süreçte, huzurlu ve sağlıklı bir çevrede yaşamın teşvik edilmesi, semtlere özel eylem planlarının geliştirilmesi ve eğitimde fırsat eşitliği sağlama amacıyla çeşitli projeler başarıyla hayata geçirilmiştir.

Herkesin kendisi olabileceği ve ayrımcılığa yer olmayan bir mücadele vermek istiyorum

Seçimlere kadar belediye yönetimindeki görevini sürdürecek olan Ergin, "22 Kasım'daki seçimler, haklarımıza sahip çıkmak için hayati bir dönüm noktası olacaktır. İnsanların kökenleri veya inançları nedeniyle dışlanmaması gerektiği bir Hollanda için parlamentoda herkesin kendisi olabileceği ve ayrımcılığa yer olmayan bir mücadele vermek istiyorum," dedi.

DENK Lideri Stephan van Baarle:

"Doğukan'ın bu seçimlerde bana yoldaşlık etmeyi kabul etmesinden gurur duyuyorum. Genç yaşta sergilediği liderlik ve siyasi başarılar, onun üstün yetenekli bir kişi olduğunu açıkça göstermektedir. Kendisinin parlamentoda da başarılı olacağına dair hiçbir şüphem yok. Birlikte, ülkemizin ve toplumumuzun haklarını savunmak için sonuna kadar mücadele edeceğiz," dedi.