Yazar Yeşim Candan’ın siyasi yaşamı başlamadan bitti

Demokratlar ’66 Partisinin aday yaptığı Yeşim Candan’ın, daha önceki seçim arifesinde ırkçı parti FVD’ye adaylık için başvurduğu ortaya çıkınca kıyamet koptu...


  • Kayıt: 14.09.2023 09:44:51 Güncelleme: 14.09.2023 09:44:51

Yazar Yeşim Candan’ın siyasi yaşamı başlamadan bitti

Şimdi aday olduğu partinin siyasi lideri ve Başbakan Yardımcısı Sigrid Kaag için ‘Cadı’ yakıştırması yaptığı da anlaşılan Candan, yoğun tepkiler üzerine, adaylıktan vazgeçtiğini açıkladı.

Eleştirmenler, daha önce kendisinden sitayişle söz ettiğim Yeşim Candan için ‘Renksiz ve çizgisiz figür’ yakıştırması yapıyorlar.

TEPKİLER
Yeşim Candan’ın X’ten (Twitter) duyurduğu adaylık haberi, Hollanda medyasında tepkilerle karşılanmıştı. Medya ve diğer eleştirmenler, Candan’ın renksiz ve çizgisiz bir figür olduğunu iddia ederken şunlar yazılıyordu:
“Yeşim Candan, daha önceki seçimlerde Form voor Demokratie FVD partisine başvurmuş ve adaylık talebinde bulunmuştu. (Bu parti, ırkçı Wilders’in partisi gibi ırkçı bir partidir)
Bu parti kendisini aday listesine koymamıştı.
Ayrıca, Yeşim Candan daha önce yazmış olduğu bir yorumunda, Demokrat ’66 partisi’nin siyasi lideri ve Başbakan Yardımcısı Sigrid Kaag’ı ağır bir şekilde eleştirmiş ve kendisi için ‘Cadı’ sıfatını kullanmıştı.”