Amsterdam-Noord'da Bir Türk’ün Ölümüyle İlgili 13 ve 15 Yaşındaki İki Çocuk Tutuklandı

Polis, Amsterdam-Noord'da geçen ay meydana gelen bir Türk vatandaşının ölümüyle ilgili soruşturma kapsamında, yaşları 13 ve 15 olan iki çocuğu tutukladı...


  • Kayıt: 14.09.2023 18:04:51 Güncelleme: 14.09.2023 18:04:51

Amsterdam-Noord'da Bir Türk’ün Ölümüyle İlgili 13 ve 15 Yaşındaki İki Çocuk Tutuklandı

Geçen ağustos ayının sonlarında, NDSM Meydanı'nda bulunan bir adamın başına sokak kiremitiyle ağır yaralanmış halde bulunması üzerine polis ihbar aldı. 42 yaşındaki Türk erkek, olay yerinde hayata döndürüldü ve hastaneye kaldırıldı. Ancak, birkaç gün sonra, 1 Eylül Cuma günü hayatını kaybetti.

Perşembe günü, 13 ve 15 yaşlarındaki iki erkek çocuk sorgu hakiminin huzuruna çıkarıldı ve en az 14 gün gözaltında tutulmalarına karar verildi.

Polis, iki şüphelinin sadece adamın ölümüyle değil, aynı zamanda Amsterdam-Noord'da başka şiddet olaylarıyla da ilişkili olduğunu tespit etti. İki çocuk ayrıca NDSM sitesi ve çevresinde gerçekleştirilen iki soygun nedeniyle de tutuklandı. Diğer bölgedeki soygunlarla olan ilişkileri ise hala araştırılıyor.

Dedektifler, bu iki genç şüphelinin Noord'daki Bongerdkade'de gerçekleşen bir gökkuşağı bayrağının çalınması olayına karıştığını düşünüyor. Bayrak çalındıktan sonra ateşe verildi ve bir çöp kutusuna atıldı.

Amsterdam / Tarık OKAN